Fudbaleri Alfa Modriče pobijedili su u 10. kolu m:tel Prve lige RS Drinu iz Zvornika sa ubjedljivih 5:1.

Nakon tri uzastopna poraza, dva u prvenstvu i jedan u kupu RS, Modričani su očekivali tešku utakmicu. Međutim, izabranici trenera Purića su već nakon 33. minuta igre imali prednost od 3:0 i tako riješili pitanje pobjednika, pa je u nastavku stručni štab domaćih pružio šansu imladim fudbalerima.

Prljeta je u 17. minutu načeo mrežu gostiju, da bi nad istim igračem golman Drine, Drakulić napravio penal i crveni karton. Siguran realizator bio je Trifković u 23. minutu. Potom je Kostadinović u 33. minutu povećao na 3:0, da bi Trifković u 50. minutu realizovao drugi penal. Gosti su smanjili, takođe sa “bijele tačke” preko Jovanovića u 57. minutu. Konačnih 5:1 postavlja Kostadinović, svojim drugim golom.

ALFA MODRIČA – DRINA 5:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Prljeta (17), 2:0 Trifković (23, penal), 3:0 Kostadinović (33), 4:0 Trifković (50, penal), 4:1 Jovanović (57, penal), 5:1 Kostadinović (59).

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: nije bilo, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Radić, Kostadinović, Ignjatović (Alfa Modriča), Tadić (Drina), crveni kartoni: Dalibor Drakulić (Drina, 23).

ALFA MODRIČA: Simić, Obradov (od 46. Janković), Radić, Prljeta, Miljević, Kuljanin (od 61. Čeliković), Kostadinović (od 68. Radulović), Ninković, Trifković (od 61. N. Kojić), M. Kojić (od 68. Ignjatović), Nikić. Trener: Dario Purić..

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Kikić, Jovanović, Marković (od 46. Tadić), Zarić (od 23. Gajić), Stupar (od 46. Damjanović), Donevski, Musić. Trener: Mile Milanović.