Fudbaleri Ljubića poraženi su u okviru 8. kola Druge lige RS na sv0m terenu od Alfa Modriče sa 2:1.

Prvi favorit drugoligaškog Zapada ekipa Modriče opravdala je tu ulogu u Prnjavoru, gdje je trijumfovala 2:1. Gosti su do prednosti stigli u 4. minuti kada je Šuka pogodio za 0:1. Do izjednačenja Ljubić je mogao u 12. minutu kada je Žižak centrirao, a Segić sa 5 metara loptu šalje pored gola. U 18. minuti nakon kornera, šutira Ančić, ali čuvar mreže gostiju brani. Dobru akciju Modriča je kreirala u 24. minuti, a siguran realizator bio je Tadić, koji povisuje na 2:0. Mogli su gosti u 28. do novog gola, ali se Radulović dobrom intervencijom istakao. Minut kasnije Segić je centrirao sa desne strane, a Žižak šutirao pored gola. Kapiten Ljubića u šansi se našao i u 37. minuti, ali je sa 10-ak metara šutirao pored gola.

U drugih 45 minuta Prnjavorčani su propustili nekoliko izglednih prilika. Kombinovali su napadači Ljubića u 63. minuti, Segić je centrirao A.Žižak glavom sa pet metara promašuje. Četiri minuta kasnije Segić je jedan na jedan sa čuvarom mreže gostiju, koji dobro interveniše. U 80. i 82. minuti u šansi se našao A. Žižak, ali je oba puta dobro odbranio golman Modriče. Igrao se 90. minut kada je Segić prošao po lijevoj strani, golman Đurić ga ruši, a sudija Ajder pokazuje na bijelu tačku. Siguran je bio Ćirković koji postavlja konačnih 2:1.

LJUBIĆ – ALFA MODRIČA 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Šuka (4), 0:2 Tadić (24), 1:2 Ćirković (90, penal). Stadion: SC “Siniša Peulić”. Gledalaca: 50. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Nemanja Malić i Mladen Đokić (svi iz Banjaluke). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Đurić, Galešić (Alfa Modriča).

Ljubić: Radulović, Kovačević, B. Žižak (od 76. Ćirković), Simić (od 63. Petrović),Segić, A. Žižak, Ančić (od 46. Prodanović), Subić, Grahovac, Branković, Todorić.

Alfa Modriča: M. Đurić, Dudić, Lj. Sarkić, S. Sarkić,Šuka (od 85. O. Đurić), Trifković, Lukić, Ilić, Lazareski (od 56. Radić), Tadić, Galešić.