Fudbaleri Alfa Modriče napravili su veliko iznenađenje, savladavši u Banjaluci BSK (1:2), čime su napravili veliki korak ka mirnijoj luci. Izabranici trenera Joce Stakića sada imaju 13 bodova, i nalaze se trenutno na 15. poziciji, dok je BSK propustio priliku da se dodatno približi samom vrhu, ostao je na četvrtom mjestu sa 24 boda.

Ono najvažnije desilo se u finišu prvog poluvremena, kada su u roku šest minuta gosti iz Posavine sa dva pogotka riješili pitanje pobjednika. Prvo je Šoškić savladao Modića u 36. minutu, da bi Omerhodžić u 42. minutu donio kapitalnu prednost Alfi.

U nastavku domaćin je samo uspio da ublaži poraz, preko najboljeg strijelca Miloša Perovića, koji je pogodio iz drugog pokušaja, nakon što mu je Dizdar odbranio kazneni udarac, odbijanac šalje u mrežu za 1:2 u 65. minutu. BSK je do kraja meča sve kocke bacio u napad, pogodio je i dvije prečke, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

BSK – ALFA MODRIČA 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Šoškić (36), 0:2 Omerhodžić (42), 1:2 Perović (65, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Pilipović. Pomoćnici: Bojan Eremić (oba iz Prijedora) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Kontrolor: Zoran Sofrenić (Bijeljina). Žuti kartoni: Radulović (BSK), Prljeta (Alfa Modriča).

BSK: Modić, Šaula, Moconja, Radulović (od 73. Petrović), Jagodić, Samardžija (od 46. Perović), Đorđević, Savanović, Stojičić, Kujundžić, Runić.

Alfa Modriča: Dizdar, Pliego Salvador, Pljevaljčić, Jolović, Šoškić, Omerhodžić, Trifković, Manojlović (od 25. Stupar), Kojić (od 75. Limić), Prljeta, Velinov (od 90. +1 Veslinov).