Iako cijelu jesen igraju kao gosti, fudbaleri Progresa iz Kneževa čvrsto hode prema drugoligaškom Zapadu!

Sastav podno Vlašića u Kotor Varošu savladao je lauš u meču sa šest pogodaka (4:2), a ruku na srce moglo ih je biti još nekoliko….

Već poslije 25 minuta igre bilo je jasno da bodovi ostaju na kontu Progresa, jer preko “ubitačnog” tandem Miljan Budić – Nikola Đukarić domaćin stiče značajan kapital.

Kada je početkom drugog poluvremen Prtija propustio priliku da sa 11 metara smanji zaostatak Lauša, bilo je jasno da bodovi ostaju na kontu sastava iz Kneževa. Đukarić je još jednom pogodio za 3:0, Miljković iskoristio drugi kazneni udarac, a Verić u 68. minutu ponovo donio siguran kapital domaćinu. Gosti iz Banjaluke preko Galića samo smanjuju rezultat u 75. minutu.

Progres tako poslije 13 kola ima 28 bodova, pet više od prvog pratioca Čelinca, dok je Lauš u sredini tabele sa 16 bodova na svom kontu.

PROGRES – LAUŠ 4:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 M. Budić (10), 2:0 Đukarić (25), 3:0 Đukarić (58), 3:1 Miljković (64, penal), 4:1 Verić (68), 4:2 Galić (75). Stadion: FK Mladost u Kotor Varošu. Gledalaca: 100. Sudija: Borislav Radić (Gradiška). Pomoćnici: Draško Žarić (Kotor Varoš) i Igor Pašić (Banjaluka). Delegat: Dragan Ćibić (Banjaluka). Žuti kartoni: Kulišić, Stojanović, M. Budić (Progres), Bošnjak, Jovašević, Prtija, Miljković (Lauš). Crveni karton: Obrad Stojanović (Progres) u 62. minutu.

Progres: Vrebac, Stojanović, Svjetlanović, Kulišić, Dukić, Vučić (od 90. Vujanović), Vuković, Verić, M. Budić (od Bojić), Aleksić, Đukarić (od 90. Bunić).

Lauš: Stojičić, Rezniček (od 46. Miodragović), Bošnjak (od 90. Krišto), Jovašević, Dobraš, Galić, Ožegović, Žutić, Prtija, Miljković, Nikolić (od 78. Nunić).