Minimalno ali zasluženo Laktaši su pobijedili šamački Borac u okviru 17. kola Druge lige. Imali su domaći inicijativu tokom utakmice, a na prvu ozbiljniju priliku čekalo se 50 minuta. Popović je sjajno iskosa uputio centaršut na Lekića, čiji šut u zadnji trenutak blokira odlični stoper Borca Ignjatović. Dvije minute kasnije bek Laktaša Šipovac je šutirao i zamalo pogodio, da bi u narednom napadu i Popović bio u situaciji, ali bez prave realizacije. Gosti su prvu i jedinu neugodnost pred golom Metlara stvorili u 67. minuti, kada je nakon prekida udarac kapitena Milićevića zaustavila stativa. Momenat odluke desio se u 76. minuti. Centarfor i trener Laktaša Bajić je prvo iznudio prekršaj na nekih 20-ak metara, a nakon slobodnjaka Ercega i asisitrao Davoru Teliću za pogodak i važnu pobjedu Laktaša pred niz od dvije gostujuće utakmice.

LAKTAŠI – BORAC (Š) 1:0

Strijelac: 1:0 Telić (76). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina i Bojan Eremić (oba iz Prijedora). Delegat: Vedran Francuz (Gradiška). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška). Žuti kartoni: Trninić, Popović, Keleman, Bajić (Laktaši), Maksimović (Borac).

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Bajić, Trninić, Radetić, Bursać, Lekić (od 89. Sukara), Banjac (od 65. Erceg), Popović, Keleman.

Borac (Š): Gluhić, Ignjatović, Simeunović, Hasanović, Čeliković, Pivašević, Milićević, Maslić (od 80. Josipović), Zurapović, Mićić (od 62. Dujmušić), Maksimović (od 87. Kalabić).