Fudbaleri Laktaša su dobrom partijom i pobjedom nad neugodnim protivnikom na najbolji način započeli novu sezonu. Laktaši – Omarska 3:0!

Pedesetak promrzlih duša na stadionu zagrijao je Aleksa Radetić u 32. minuti, pogotkom za vođstvo domaće ekipe. Dvije minute kasnije Radetić je iznudio jedanaesterac kojeg je u gol pretvorio Saša Erceg. Konačnih 3:0 postavio je rezervista Slađan Lekić nakon lijepe akcije u 64. minuti. Imali su Laktaši do kraja susreta još nekoliko izglednih prilika ali promjene rezultata nije bilo. Zanimljivo da je utakmica prošla u fer i korektnoj borbi, ali opet je viđeno čak 11 žutih i jedan crveni karton.

LAKTAŠI – OMARSKA 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Radetić (32), 2:0 Erceg (34, penal), 3:0 Lekić (64). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 50. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Nikola Tadić i Nebojša Žugić (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Telić, Šipovac, Trninić, Erceg, Keleman (Laktaši), Gavranović, Zdjelar, Krecelj, Rodić (Omarska), crveni karton: Borislav Grahovac (Omarska) u 65. minutu.

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac (od 60. Lekić), Trninić, Šavija, Radetić (od 77. Sekulić), Erceg, Bursać, Banjac (od 72. Popović), Savić, Keleman.

Omarska: Gavranović, Zdjelar, B. Romanić, D. Romanić, Panić, Krecelj, Grahovac, Anđić (od 67. D. Nišević), B. Rosić (od 64. Lugonja), Pađan (od 60. N. Nišević), Đ. Rosić.