Posada rafting kluba “Teikei” iz Japana trijumfovala je u sve tri takmičarske discipline koje su održane prvog takmičarskog dana rafting Eurokupa i Svjetskog kupa “Memorijal Branka Štulić 2017”. Japanska posada osvojila je prvo mjesto u disciplini sprint sa vremenom 74.50 ispred posade banjalučkog “Nektar Dajak kluba” koja je istu stazu izveslala u vremenu 77.48 i posade SRK Bosna iz Zenice sa vremenom  79.14.
U disciplini H2H, japanski rafteri su ponovo bili prvi, a najbolji rezultat ostvarili su i u disciplini slalom. Drugo mjesto u slalomu pripalo je banjalučkoj posadi “Nektar Dajak kluba”, dok je treće mjesto  osvojila posada RK “Gimpex straža 1” iz Slovenije.
U disciplini H2H, drugo mjesto ponovo je osvojila domaća posada dok je treće mjesto osvojila posada KKRK Delta sport iz Hrvatske.
Takmičenje se nastavlja u nedjelju, kada je na programu spust.