U Žeravici očekivana pobjeda Jedinstva nad Proleterom (2:0) koja niti jednog trenutka nije došla u pitanje.

Domaći sastav od samog početka meča nametnuo je svoj ritam, i samo se čekala realizacija, koja je uslijedila u 27. minutu kada je pogodio Pivač za 1:0. Moglo je Jedinstvo na odmor sa uvećanom prednosti, ali najbolji igrač PFS Gradiška za prošlu godinu Ognjen Škorić u 44. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

U nastavku ista slika na terenu, a Ećimović u ranoj fazi postiže pogodak (53) i tim rezultatom i završen je ovaj meč.

Jedinstvo je ovim trijumfom približilo se vodećom dvojcu Alfa Modriči i Mladosti na tri, odnosno bod zaostatka, ali sastav iz Žeravice ima i utakmicu više.

JEDINSTVO – PROLETER 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Pivač (27), 2:0 Ećimović (53). Stadion: „SC Drago Kovačević“, Gledalaca:100. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Vlado Marković (Doboj). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Nežić (Jedinstvo), Gibić, Trifunović (Proleter). Crveni karton: Nikola Josipović (Proleter) u 73. minutu.

Jedinstvo: Đakušić, Paspalj, Pivač, Ećimović, Škorić, Stanković, Malić, Milojević (od 90. Sadiković), Arežina (od 46. Ilić), Lazić, Nežić (od 90. Ar. Hamzić).

Proleter: Trifunović, D. Popović, Josipović, Đukarić, M. Popović, Cocić, Gibić (od 88. Knežević), R. Popović, Stojanović, Lale, Hodžić.