Laktaši su u derbiju kola poslije preokreta savladali BSK (1:3). Iako su “romatičari” imali rezultatsku prednost preko Terzića, prvo je Škorić donio izjednačenje, da bi u nastavku meča Šikanjić još dva puta matirao odbranu domaćina, čime je sastav Slobodan Starčevića došao do četvrtog vezanog trijumfa.

Šok u Etno selu Stanišići! Romanija je upisala velika tri boda, i tako Zvijezdu 09 gurnula sa liderske pozicije. Benjamanin Čolić donio je tri velika boda svom timu, mnogi bi rekli veća i od Romanije….

Kozara je slavila na “Đolovima”, presudio je Božić u samom finišu prvog poluvremena.

Famos je lako izašao na kraj s Ljubićem (3:0), koji polako tone ka dnu. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, kada su tri lopte završile iza leđa Stupara.

Zanimljivo je bilo i u Zvorniku, ali su na kraju mreže mirovale, slađu polovinu kući nosi Rudar za Prijedor.

Veoma blizu cijelog plijena bila je Sloboda u Nevesinju. Vodili su Mrkonjićani 0:2, ali je Drašković prvo iz penala smanjio prednost, da bi u petom minutu sudijske nadoknade donio Veležu bod.

Leotar je pod moranjem bio bolji od Slobode iz Novog Grada. Po jdan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan da tri boda ostanu na “Policama”.

U Istočnom Sarajevu Slavija i Željo podijeli su plijen 1:1, dok je u prvom meču ovog kola dan ranije Drina HE slavila u Foči (1:3).

Rezultati 6. kola:

Famos – Ljubić 3:0 (Perović ‘23, Lamadžema ‘36, Asentić ‘40)

Velež – Sloboda NB (MG) 2:2 (Drašković ‘66 penal, ‘90+5 – Danilović ‘23, Soldat ‘52)

Drina (Z) – Rudar Prijedor 0:0

BSK – Laktaši 1:3 (Terzić ‘21 – Škorić ‘29, Šikanjić ‘60, Šikanjić ‘90+2)

Borac (KD) – Kozara 0:1 (Božić ‘45)

Leotar – Sloboda (NG) 2:0 (Kolak ‘56, Đuričin ‘80)

Zvijezda 09 – Romanija 0:1

Slavija – Željezničar ST 1:1 (Tomić ‘38 – Mirčić ‘19)

Sutjeska – Drina HE 1:3 (Dačević ‘87 penal – Damjanović ‘12, ‘49, Perković ‘88)