Kakva utakmica u derbiju kola “bundeslige”! OFK Banjaluka je poslije velikog preokreta savladala Šnjegotinu (4:2) i tako goste onemogućila da se dodatno primaknu lideru iz Česme, a bili su na dobrom putu…

Naime poslije prvog poluvremena Šnjegotina je vodila sa dva sjajna pogotka Dražena Vindžanovića, i činilo se da su bodovi ukovani! Međutim, u nastavku već u 52. minutu Miletić iz kaznenog udarca smanjuje vodstvo gostiju, koji ostaju i sa igračem manje, jer ranije pod tuš morao Milan Jovičić, koji je rukom zaustavi loptu prema golu. Veliki preokret u posljednjih 10 minuta, kada domaćin postiže tri pogotka i na kraju još ubjedljivo slavi…

Evo i najzanimljivih detalja sa meča…..

OFK BANJALUKA 2017 – ŠNJEGOTINA 4:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Vindžanović (15), 0:2 Vindžanović (19), 1:2 Miletić (52 penal), 2:2 Vasić (82), 3:2 Semanić (85), 4:2 Savić (90 penal). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Gajić (Mrkonjić Grad). Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Vladimir Maksimović (oba iz Banjaluke). Delegat: Nikola Perin (Banjaluka). Žuti kartoni: Đurić, Miletić, Mlakvić (OFK Banjaluka), Janković, Bjelošević (Šnjegotina). Crveni kartoni: Stevo Đurić (OFK Banjaluka) u 69. minutu, Milan Jovičić (Šnjegotina) u 52. minutu.

OFK Banjaluka 2017: Stakić, Džakula, Pelengić, Semanić, Miletić, Lučić, Kičić (od 46. Ramić), Đurić (od 68. Vujanić), Makivić, Vasić, Savić.

Šnjegotina: Mitrović, Jovičić, Janković (od 86. Vuleta), N. Vujičić, Vindžanović (od 77. Subić), Pejanić, Radujković, Savić, Bjelošević, Vindžanović, Vulić.