BSK nije imao popusta za Omarsku, koja je na kraju i dobro prošla, jer sa dva pogotka u finišu meča koliko – toliko je ublažila poraz (5:2).

Već u sedmom minutu filigranska akcija domaćina, Petrović pronalazi Miloša Perovića koji sa nekoliko metara trese mrežu Omarske za 1:0. U 32. minutu još jedna uigrana akcija “romantičara s Čaira”, Perović ostavlja loptu za Moconju koji jakim i preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca pogađa za 2:0. U 42. minutu centaršut Savanovića, a Perović glavom majstorski šalje loptu u mrežu iza leđa Zgonjanina za 3:0.

Bio je to Perovićev 17. pogodak u sezoni, i dodatno se odvojio na listi strijelaca.

U 55. minutu brz kontranapad domaćina, odbrana Omarske privremeno otklanja opasnost, Petrović iz trka šutira iz prve, lopta na putu prema golu pogađa Rastoku, mijenja smjer i završava u mreži za 4:0. U 63. minutu pukla je petarda na pomoćnom terenu Gradskog stadiona. Strijelac je bio Dušan Petrović za 5:0.

U 84. minutu Đorđe Nišić prelijepim udarcem sa 18 metara smanjuje na 5:1, a isti igrač u sudijskoj nadoknadi postavlja i konačan rezultat BSK – Omarska 5:2.

Ovim trijumfom BSK je ponovo u samom vrhu, na petoj su poziciji izabranici trenera Bojana Puzigaće, dok je Omarska i dalje posljednja sa 16 bodova an svom kontu.

BSK – OMARSKA 5:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Perović (7), 2:0 Moconja (32), 3:0 Perović (42), 4:0 Rastoka (55, autogol), 5:0 Petrović (63), 5:1 Đ. Nišić (84), 5:2 Đ. Nišić (90+2). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža). Pomoćnici: Strahinja Vuković i Slobodan Vukosav (oba iz Trebinja). Delegat: Ilija Smiljanić (Nova Topola). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Nova Topola). Žuti kartoni: A. Radulović, Savanović (BSK), Anđić, Stojnić, Jaćimović (Omarska).

BSK: Opalić, M. Radulović (od 84. Janjetović), A. Radulović, Jagodić, Moconja (od 56. Erić), Đorđević (od 42. Stojičić), Perović (od 56. Pušić), Savanović (od 84. Spasojević), Petrović, Kujundžić, Runić.

Omarska: Zgonjanin, Rastoka (od 69. Zdjelar), Kralj, Panić (od 46. Sadžak), Anđić, Stojnić, Petković (od 46. Marin), Jaćimović (od 69. Gavranović), L. Nišić, Kovačević (od 56. Grahovac), Đ. Nišić.