Sada je jasno da će trnska Sloga najvjerovatnije uz lidera Naprijeda, biti jdini pravi konkurent za ulazak u elitu Srpsku! Pogotovo nakn trijumfa izabranika Predraga Majkića u Jaružanima, gdje su okrenuli Crni vrh (1:2) i došli do veoma tri značajna boda u derbiju 17. runde na drugoligaškom Zapadu.

A, nije tako izgledalo, nakon prvih pola sata igre, jer je domaći tim pogotokom Grabovca došao do prednosti. Ipak, u nastavku meča, gosti preuzimaju inicijativu i na krilima Brazilaca, prije svega Rikarda Oliveire, prvo dolazi do poravnanja u 38. minutu, pa se sa egalom otišlo na odmor, da bi isti igrač u 77. minutu ponovo postigao pogodak za veliko slavlje gostiju, koji su na ovom meču imali veliku podršku svojih vjernih navijača “Bitangi”. Uistinu, bio je to derbi, jer se na tribinama stadiona u Jaružanima okupilo preko 500 gledalaca, što svakako vraća vjeru u fudbal na ovim prostorima…..

Sloga ovim trijumfom sada ima 33 boda, sedam manje od lider iz Banjaluke, ali i samo jedan manje od drugoplasiranog Crnog vrha.

CRNI VRH – SLOGA TRN 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Grabovac (30), 1:1 Oliveira (38), 1:2 Oliveira (77). Stadion: u Jaružanima. Gledalaca: 500. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Mišo Mačkić i Radomir Petković (oba iz Banjaluke). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Kontrolor: Vedran Simić (Doboj). Žuti kartoni: Zelenika, Šavija, Grabovac (Crni vrh), Trivan, Savatić, Oliveira, Gaćeša (Sloga Trn).

Crni vrh: Račić, Savičić, Šavija, Damjanić, Zelenika, Grujić, Arežina, Kukić (od 67. Cvijetić), Petrović (od 70. Amidžić), Grabovac, Vukosavljević (od 81. Subić).

Sloga Trn: Jokić, Da Silva, Javorac, Mendes (od 84. Milinović), Trivan (od 87. Pilipović), Oliveira (od 87. Šarić), Jokanović (od 57. Savatić), Tomičić, Gaćeša, Mikić (od 57. Ivić), Đukanović.