U Novom Gradu ništa novo!

Sloboda je zabilježila i deveti uzastopni poraz na drugoligaškom Zapadu, a ovaj put fudbalsku lekciju očitalo im je Brdo iz Hambarina (1:5). Domaćin se donekle držao prvih 45 minuta, kada je u zaostatku bio samo jedan gol (1:2), ali u nastavku meča još tri lopte završile su iza leđa Blanuše za novi ubjedljiv poraz Slobode.

Pored devet poraza, i gol razlika je zastrašujuća za ekipu s “Mlakvi”, 2:40, i pravo čudo bi se trebalo dogoditi da Sloboda napravi pomak sa posljednje pozicije, dok je Brdo ovim trijumfom krenulo ka sredini tabele, imaju 15 bodova, i nalaze se na devetoj poziciji.

SLOBODA (NG) – BRDO 1:5 (1:2)

Strijelci: 0:1 Karajica (19), 0:2 Miodragović (37), 1:2 Ekić (45), 1:3 Miodragović (55), 1:4 Vujatović (57), 1:5 Vojniković (90). Stadion: “Mlakve”. Gledalaca: 100. Sudija: Borislav Radić. Pomoćnici: Filip Sredojević (oba iz Gradiške) i Jovica Knežević (Prnjavor). Delegat: Branko Baškalo (Gradiška). Kontrolor: Davorin Zrnić (Banjaluka). Žuti kartoni: Bokan (Sloboda), Isaković, Marmat, Babić (Brdo).

Sloboda (NG): Blanuša, Bokan, Makivić, Ivetić, Vujanović, Majkić, Selimagić, Milaković, Ekić, Asenso, Aldabe.

Brdo: Babić, Trkulja (od 80. Krivdić), Harambašić (od 68. Stupar), Vujatović, Isaković (od 68. Behić), Miodragović (od 80. Kuridža), Marmat, Bundalo, Miljević (od 61. Vojniković), Dedić, Karajica.