Mrkonjićani su odigrali najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Na svojim “Lukama”, četa trenera Marka Tešić je sjajno odigrala, po veoma teškom terenu i zabilježila rekordnu pobjedu.

Već u 8. minutu, Zekanović je načeo mrežu Drine, da bi Jotić, u 44. minutu, povećao na 2:0. U 61. minutu, Luis je povećao na 3:0 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju domaćoj ekipi. Do kraja utakmice, razigrala su se trojica rezervista: Babić, Jakešević i Živković, koji su sa još tri pogotka, postavili konačan rezultat, 6:0.

SLOBODA NOVA BANKA – DRINA 6:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Zekanović (8), 2:0 Jotić (44), 3:0 Luis (61), 4:0 Babić (81), 5:0 Jakešević (90+3), 6:0 Živković (90+4).

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu, gledalaca: 100. Sudija: Stefan Bokić (Bileća), pomoćnici: Stahinja Vuković (Trebinje) i Vojo Zurovac (Nevesinje), delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Žuti kartoni: Nikodinović, Nenad, Babić (Sloboda NB), Ćulum, Delić, Riđošić, Ilić (Drina), crveni karton: Ognjen Soldat (Sloboda NB, 87).

SLOBODA NB: Travar, Danilović, Radić (od 65. Babić), Bobić, Lazendić, Nikodinović (od 83. Todorović), Zekanović, Luis (od 83. Jakešević), Mitrić, Jotić (od 79. Soldat), Nenad (od 83. Živković). Trener: Marko Tešić.

DRINA: Marković, Radić (od 68. Mićić), Marić (od 57. Pantić), Andrić, Alić (od 30. Riđošić), Delić (od 57. Alias), Ilić, Radić, Bogdanović, Jezdić, Ćulum. Trener: Mile Lazarević.