Buran vikend bio je pred nama na bundesligaškim terenima. Sve je počelo spektakularnom akcijom Interventne policije MUP-a, njih 40-ak koji su upali na već prekinutu utakmicu između Vrbasa i Šnjegotine. Očekuje se u narednih nekoliko dana da se takmičarci PFS Banjaluka očituju o ovom meču, koji je završen već u 28. minutu, a treba reći da je do prekida Vrbas imao prednost (1:0) pogotkom Vidmalića.

Barem na kratko novi lider je ponovo Karanovac, koji je teže nego što se očekivalo na “Šljunkari” slomio otpor Zmijanja (3:2), iako su goti imali i prednost, ali na kraju tri boda ostaju na kontu domaćina.

Novu seriju započela je OFK SLoboda koja je u meču punom uzbuđenja savladala Rekreativo. Vodili su gosti, promašili penal (Marković 37. minut), da bi sastav iz Piskavice okrenuo meč u svoju korist (3:2), a viđena su i tri crvena kartona.

Omladinac je savladao OFK Banjaluka (2:0), zamjenivši tako mjesta na tabeli, dok je Gomionica prilično ubjedljivo nadigrala Mladost Farmaprom (4:1). Tri boda ostala su i u Potkozarju, jer je Sloga Nektar bila bolja od drvarskog Borca (4:1).

Rezultati 18. kola:

Vrbas – Šnjegotina (prekid u 28. minutu kod rezultata 1:0)

Omladinac – OFK Banjaluka 2017 2:0 (Manojlović, Velaja)

Gomionica – Mladost Farmaprom 4:1 (Panić, Batar, Palačković, Prerad – Đurđević)

Sloga Nektar – Borac ID 4:1 (Stanić 2, penali, Dobraš – Pećanac)

OFK Sloboda – Rekreativo 3:2 (Blagojević, penal Romanić, Korov – Radonjić, Makarić)

Karanovac – Zmijanje 3:2 (Grbić 2, Račić – Pantoš, Savanović)

Slobodna je bila ekipa OFK Spartak 2013.