Kakvo kolo na regionalnom Zapadu! Strijelci “poludjeli”, čak 37 golova na sedam susreta, ili gotovo 5,5 po meču!

Imamo i novog lidera, a to je sastav Lijevča, koji je iskoristio poraz Plamena i uz ubjedljivu pobjedu nad Slavenom (6:1) novi su predvodnici regije. Dva Vukobratovića, Miloš i Dušan po dva puta tresli mrežu, a gosti sve što su napravili jeste rano vodstvo (0:1), ali na kraju debakl.

Plamen se ugasio u Gornjim Podgradcima, iako je dva puta vodio, Sloga DIPO je na kraju slavila, u meču koji je ponudio obilje preokreta i čak osam golova.

I Naprijed je u igri, i te kako! Tim iz Obilićeva odigrao je odličnu utakmicu u Kotor Varošu, deklasiravši domaćina u prvih 45 minuta (0:4), što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Petarda i Lauša, i to na gostovanju u Svodni, koja je zakucano za dno bez bodova. Domaćin je pružao otpor 70-ak minuta, banjalučani su vodili 0:1, ali onda potop u finišu.

Krajina i Polet Krajišnik podijelili su bodove (1:1), baš kao i Sloga i Bratstvo (3:3) u Rakelićima, a Budućnost je u Šargovcu slavila protiv 13 Skojevki. Malo je nedostajalo da domaćin od gotovog napravi versiju imao je 2:0, potom gosti iz Grbavaca dolaze do izjednačenja, ali vrlo brzo pogađa Miladinović za konačnih 3:2.

Rezultati 13. kola:

Lijevče – Slaven 6:1 (M. Vukobratović 2, Sladojević, Milaković, penal, D. Vukobratović 2 – Kabić)

Sloga Rakelići – Bratstvo 3:3 (Pešević, Torbica, Dragić – Brkić 2, Pavlović)

Svodna – Lauš 0:5 (Banjac, Prtija, Papić, Tamburić, Galić)

Krajina – Polet Krajišnik 1:1 (O. Jakovljević – Vasić)

Sloga DIPO – Plamen 5:3 (Popović, autogol, Timarac 2, Perić, Lukić – S. Babić, Antonić, Kovačević)

Budućnost – 13 Skojevki 3:2 (Vujinović, penal, Poparić, Miladinović – Kovljen, Semanić)

Mladost (KV) – Naprijed 0:4 (Šakotić, Grabež, Gojić 2)