Fudbaleri Radnika oprostili su se od Kupa BiH, pošto su u osmini finala poraženi od Tuzle siti rezultatom 1:3.

Tuzla siti je došla do vođstva u 25. minutu, sjajnu loptu odigrao je Ajdin Nukić prema bivšem igraču Radnika Dejanu Maksimoviću kome nje bilo teško savladati golmana Radnika Luku Kačavendu za 1:0. Domaći su poslije prvog poluvremena imali minimalnu prednost.

U drugom poluvremenu Tuzla siti u 49. minutu stiže do prednosti od 2:0. Nakon izvedenog kornera, lopta je došla na ivici šesnaesterca do Voje Ubiparipa, koji je raspalio po lopti i savladao nemoćno Kačavendu.

Radnik je produžio rezultatsku neizvjesnost u 67. minutu, brzonogi Jovan Motika pobjegao je odbrani Tuzlaka, zaobišao golmana Nervesa Fejzića i pogodio za 1:2.

U sudijskoj nadoknadi domaći preko rezerviste Bađija postižu treći pogodak za plasman u četvrtfinale Kupa BiH.

TUZLA SITI – RADNIK 3:1 (1:0)

Strijelci: Maksimović u 25, Ubiparip u 49, Bađi u 90+2. minutu (Tuzla siti), Motika u 67. minutu (Radnik). Stadion: Tušanj u Tuzli. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Đafić, Maksimović, Đerić, Barišić, Fejzić (Tuzla siti), Novaković, Gogić, Vasić, Nikić (Radnik).

TUZLA SITI: Fejzić, Barišić (od 64. Kostić), Crnkić, Karjašević, Rugašević (od 60. Duraković), Nikolić (od 60. Đafić), Nukić, Ubiparip (od 79. Ramić), Moris, Đerić (od 79. Bađi), Maksimović.

RADNIK: Kačavenda, Vinski (od 81. Popara), Nikić, Vasić, Bradonjić (od 46. Šarić), Mitrović, Gogić (od 84. Novaković), Karić (od 46. Zukić), Motika, Šubert (od 46. Babić), Janjić.