Derbi kola igra se u Žeravici, gdje lider dočekuje Mladost. Sastav iz Donje Slatine već je u nekoliko navrata odigrao odlične partije u mahala kvartu Gradiške, i neće biti iznenađenje da to ponovi i ovaj put, pogotovo nakon dva vezana trijumfa. Ipak, izabranici trenera Borisa Savića znaju igrati pod pritiskom i u ovaj meč ulaze kao blagi favoriti da jesenju krunu prenesu iz Posavine (Alfa Modriča) u Lijevče i Potkozarje.
Karanovac će biti na ozbiljnom ispitu na “Šljunkari” u sudaru sa Dubravama, a šamčani gostuju Ozrenu, koji je odlučio da, ako već mora u niži rang, što skuplje proda svoju kožu.
Ljubić je domaćin Slobodi, i ima ulogu favorita u ovom meču, baš kao i dobojlije u Brodu, koje žele ostati u kakvom-takvom bodovnom priključku za vodećim ekipama na kraju jeseni.
Komšijski derbi igraju Laktaši i trnska Sloga, u čini se teškoj situaciji po oba kluba, pa bi dobar fudbal i te kako pomogao da se prevaziđe novonastala situacija.
Proleter i srbačka Sloga mogli bi na “Radolinki” odigrati prilično izjednačed duel, baš kao i Vranjak i Omarska. Dva duela u kojima je pobjednika teško naslutiti, što svakako daje drža mečevima.
Parovi 14. kola:
Karanovac – Dubrave, sudije: Bojan Panić, Aleksandar Jevtić i Bojan Eremić (svi iz Prijedora), delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica), kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši).
Ljubić – Sloboda (NG), sudije: Marko Maksimović (Modriča), Zoran Tripunović (Doboj) i Milenko Mišić (Modriča), delegat: Mladen Aleksić (Petrovo), kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka).
OFK Polet 1926 – Sloga (D), sudije: Dejan Radić (Modriča), Aleksandar Railić (Derventa) i Nenad Vujić (Modriča), delegat: Zoran Vujat (Gradiška), kontrolor: Zoran Drinić (Omarska).
Laktaši – Sloga (T), sudije: Duško Puvača (Novi Grad), Dragan Kesić (Gradiška) i Danijel Mićić (Doboj), delegat: Predrag Jevtić (Doboj), kontrolor: Joco Radić (Šamac).
Proleter – Sloga (S), sudije: Bojan Džepina, Miloš Kovačević i Mladen Stupar (svi iz Prijedora), delegat: Mićo Blagojević (Šamac), kontrolor: Željko Marić (Doboj).
Nedjelja, 11 časova
Jedinstvo – Mladost (DS), sudije: Mario Jelić (Banjaluka), Marko Erak (Krupa na Vrbasu) i Vladan Todorović (Čelinac), delegat: Branko Tripić (Prnjavor), kontrolor: Ljubomir Jevtić (Prijedor).
Nedjelja, 13.30 časova
Vranjak – Omarska, sudije: Milan Simić (Krupa na Vrbasu), Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Aleksandar Milaković (Banjaluka), delegat: Dejan Tomić (Gradiška), kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška).
Ozren – Borac (Š), sudije: Vanja Ajder, Nikola Tadić i Dejan Stjepanović (svi iz Banjaluke), delegat: Vlado Marković (Doboj), kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši).
1 | Jedinstvo Žervica | 13 | 10 | 1 | 2 | 42 | 14 | +28 31 | |||
2 | Borac Šamac | 13 | 10 | 0 | 3 | 27 | 13 | +14 | 30 | ||
3 | Karanovac Banjaluka | 13 | 9 | 0 | 4 | 34 | 15 | +19 | 27 | ||
4 | Sloga Doboj | 13 | 7 | 2 | 4 | 26 | 14 | +12 | 23 | ||
5 | Mladost Donja Slatina | 13 | 6 | 4 | 3 | 20 | 14 | +6 | 22 | ||
6 | Sloga Srbac | 13 | 5 | 6 | 2 | 13 | 11 | +2 | 21 | ||
7 | Ljubić Prnjavor | 13 | 6 | 2 | 5 | 34 | 19 | +15 | 20 | ||
8 | Dubrave | 13 | 6 | 2 | 5 | 21 | 17 | +4 | 20 | ||
9 | Laktaši | 13 | 5 | 4 | 4 | 23 | 21 | +2 | 19 | ||
10 | Proleter Teslić | 13 | 4 | 4 | 5 | 22 | 19 | +3 | 16 | ||
11 | Vranjak | 12 | 4 | 2 | 6 | 17 | 26 | -9 | 14 | ||
12 | Omarska | 13 | 4 | 1 | 8 | 24 | 28 | -4 | 13 | ||
13 | Sloboda Novi Grad | 13 | 4 | 1 | 8 | 15 | 29 | -14 | 13 | ||
14 | OFK Polet 1926 Brod | 13 | 3 | 1 | 9 | 13 | 43 | -30 | 10 | ||
15 | Sloga Trn | 12 | 2 | 2 | 8 | 13 | 30 | -17 | 8 | ||
16 | Ozren Petrovo (-3) | 13 | 0 | 4 | 9 | 20 | 51 | -31 | 1 |
Jebo ti ligu propala drzava a kamoli fudbal.
Zeravica uopste nece i ne zeli u Prvu ligu sve je farsa da se uzmu pare od Šamca.