U okviru 16. kola Premijer lige BiH, Zvijezda09  je još jednoom zasijala ovog puta  na domaćem terenu savladan je Zrinjski iz Mostara (1:0). Ovo je četvrti uzastopni uspijeh, odnodno četvrta vezana pobijeda. Iako su gosti bili favoriti, ali su domaći u najavama izjavljivali  da mogu da poraze goste.

U prvom dijelu se igralo osrednje, ali otvoreno sa obje strane. U 26 minutu Huseinbašič je u prilici, ali sa gol crte loptu izbacuje Miketek. Gosti su poslije toga imali terensku incijativu, Todorović je nekoliko puta bio u izglednim prilikama.
U drugom dijelu domaćin je preuzeo incijativu stvorivši nekoliko prilika. Rezervista  Mahmutović je u 86 minutu  pogodio mrežu gostiju  za vođstvo i veliko slavlje
Trener Darko Nestorović ima njuh, kad je ubacio u sastav Mahmutovića. Sada su realne šanse za opstanak,a Zvijezda raste iz dana u dan i više nije tako mala….
ZVIJEZDA 09 – ZRINJSKI 1:0 (0:0)
Strijelac: 1:0 Hasanović (86). Stadion: Gradski u Ugljeviku. Gledalaca: 400. Sudija: Goran Paradžik (LJubuški). Pomoćnici: Moamer Čaušević i Amir Kadić (oba iz Sarajeva). Delegat: Damir Šarić (Tuzla). Kontrolor: Salem Prolić (Sarajevo). Žuti kartoni: Jovović, Osmanagić, Brkić, Mahmutović, Erić (Zvijezda 09), Galić, Čirjak (Zrinjski).
Zvijezda 09: Erić, Huseinbašić, Brkić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Jovović (od 83. Hasanović), Memović, Babić, Zekanović.
Zrinjski: Brkić, Galić, Čirjak, Todorović, Rugašević (od 82. Stojkić), Perišić, Jakovljević, Rustemović (od 73. Bekrić), Miketek, Bekić (od 63. Jović), Bilbija.