Borac nastavlja potjeru za Slogom iz Gornjeg Crnjelova!

U poslednjem meču 7. kola elite Srpske u Krupi na Vrbasu, gdje svoje utakmice igra mrkonjićka Sloboda, banjalučki prvoligaš slavio je minimalnim rezultatom (0:1).

Gol vrijedan tri boda donio je Igor Aničić. Velike simbolike bilo je u tom pogotku, jer igrao se 33. minut, a napadač Borca s brojem 33 na leđima savladao je Modića, što će na kraju se ispostaviti biti i konačan rezultat ovog meča.

Dobru sliku lokalnog derbija malo su pokvarili Mihajlo Savanović i Nikola Mojović u 72. minutu, kada su zbog međusobnog udaranja morali ranije pod tuš, a za njima je krenuo i trener domaće ekipe Željko Vranješ koji se nije mogao pomiriti sa takvom odlukom.

Borac tako ima tri boda manje od Sloge, ali i utakmicu manje (Alfa Modriča), dok Sloboda ostaje u donjem dijelu tabele, odnosno 10. poziciji sa sedam bodova na svom kontu.

SLOBODA (MG) – BORAC (BL) 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Aničić (33). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 150. Sudija: Jovo Karić (Trebinje). Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Stefan Tešanović (oba iz Istočnog Sarajeva). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Vidović, Malinović, Gračanin (Sloboda), Danilović (Borac). Crveni kartoni: Mihajlo Savanović (Sloboda) u 72. minutu, Željko Vranješ (trener Slobode) u 73. minutu, Nikola Mojović (Borac) u 72. minutu.

Sloboda (MG): Modić, Dučić (od 66. Šamara), Peno (od 63. Adn. Ljutić), Savanović, Crnomarković, Srndović (od 81. Perišić), Gračanin, Vidović, Adm. Ljutić, Sladojević, Malinović.

Borac (BL): Trkulja, Bajić, Jakupović (od 90. Trivan), Kajkut (od 76. Si. Dujaković), Radulović, Ćosić, Mojović, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić (od 79. Šikanjić).