Amaterska reprezentacija PFS Istočno Sarajevo napravila je dobar rezultat u prvom meču 1/8 finala Kupu Regija, pošto su u Vojkovićima savladali NS Hercegovačko – Neretvanske Županije sa 2:0 i tako napravili dobar posao pred revanš susret u Mostaru za sedam dana.

Sve interesenatno dogodilo se u drugom poluvremenu, a prvi gol djelo je rezerviste Miroslava Bjelice kojem je trebalo četiri minuta da dođe do pogotka, kada je u 49. minutu matirao Husrepa. Konačan rezultat postavio je  Janković u 70. minutu susreta, a minut kasnije pocrvenio je Krvavac, pa su gosti do kraja meča igrali s igračem manje.

PFS ISTOČNO SARAJEVO – NS HERCEGOVAČKO NERETVANSKE ŽUPANIJE 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 M. Bjelica (49), 2:0 Janković (70). Stadion: SC „Vojkovići“. Gledalaca: 100. Sudija: Semir Sarajkić. Pomoćnici: Alen Gluho i Sanel Herceglija (svi iz Sarajeva). Delegat: Samir Ćupina (Sarajevo). Žuti kartoni: Elez, Bjelica, Frganja, Tešanović (PFS Istočno Sarajevo), Zlatić (NS HN Županija). Crveni karton: Ermin Krvavac (NS HN Županija) u 71. minutu.

PFS Istočno Sarajevo: Remić, Janković, Perović, Tešanović, Frganja, Jovanović (od 84. D. Bjelica), Pejanović (od 46. M. Bjelica), Arbinja (od 64. Bunijevac), Elez, Močević, Koprivica. Selektor: Aleksandar Simić.

NS Hercegovačko – Neretvanske žuapnije: Husrep, Jurić, Letuka, Marić, Zlatić (od 46. Perić), Šehić, Sabljić (od 57. Miličević), Makan, Vila, Krvavac, Kudra (od 68. Bunoza). Selektor: Nedžid Pehilj.