“Malene” su ponovo gazdarice u Banjaluci!

U jednom od derbija 13. Kola BH lige za košarkašice Mladi Krajišnik je u gradskom derbiju ostvario pobjedu protiv Orlova rezultatom 69:58.

Košarkašice Orlova imale su prednost nakon prvih 20.minuta 32:25. Međutim potpuni preokret slijedi u drugom poluvremenu, izabranice trenera Drage Karalića odličnom igrom prije svega u odbrani prelaze u vodstvo, te utakmicu u svoju korist rješavaju u posljednjoj dionici u kojoj su potpuno imale incijativu i došle do pobjede.

Prvo ime susreta bila je Nikolina Zubac sa 36 poena i 10 skokova sa nevjerovatnim indeksom 37, Šurlan je dodala 12 poena. Kod Orlova Zeljković je upisala 27, a Vasilić 12 poena.

Mladi Krajišnik je ovim trijumfom popeo se na treću poziciju sa 21 bodom (9 pobjeda i tri poraza), dok su košarkašice Orlova na petoj pozociji sa skorom od 6 pobjeda i pet poraza.