Željina mladost na “Predgrađu” u prvom kontrolnom meču savladala je dojučerašnjeg premijerligaša Metalege (4:3). Meč je obilovao revijom lijepih golova, preokretima, a oba trenera iskoristila su priliku da pruže šansu velikom broju igrača. Branislav Krunić u igri je imao čak i dječake sa nepunih 15 godina, a oni su mu vratili to odličnom igrom i preokretom u nastavku meča.

Gosti su bolje ovorili meč, i golovima Radulovića i Hote prvih 45 minuta riješili u svoju korist. U nastavku meča u igru ulazi Majkić koji sa dva pogotka daje ton igre Željezničara, i uz dva pogotka, te mlađanih Kalabića i Đukića na kraju dobija meč.

Željezničar Sport Team sledeću pripremnu utakmicu igra za sedam dana na “Predgrađu” a gost je Rudar Prijedor, dok će Metalege dva dana ranije (četvrtak) na noge Slobodi u Mrkonjić Gradu.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – METALEGE 4:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Radulović (32, penal), 0:2, Hota (43), 1:2 Majkić (60, penal), 1:3 Vujica (66), 2:3 Kalabić (73), 3:3 Đukić (76). 4:3 Majkić (85). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka).

Željezničar Sport Team: Popović, Kević, Malić, Šaula, Tadić, Petković, Bilal, Bosančić, Čolić, Marković, Šatara. Još su igrali: Ćetković, Pavlović, Majkić, Ostojić, Đukić, Grahovac, Knežević, Kuprešak, Vukelja, Ružičić, Kalabić.

Metalege: Ramić, Kovač, Goloman, Fejzić, Ćosić, Hota,Radulović, Tankuljić,Pljevljak, Smajić,  Marin. Još su igrali: Jamaković, Jurjević, Hreljić, Zelenika, Kukavica, Opardija, Vujica, Samardžić Sabljić.