Odlična partija i sjajna pobjeda u Zenici, protiv Čelika (32:22), dala je krila rukometašima Borca koji su i u meču sa starim rivalom, Krivajom iz Zavidovića, pokazali da imaju kvalitet za sam vrh premijerligaške tabele.

Gosti su samo u prvih desetak minuta uspjevali da održe rezultatsku ravnotežu (3:3), ali su se tu i završile sve njihove nade da mogu do iole povoljnog ishoda ovog meča. Do kraja poluvremena Borac je otišao na ”plus 6”, da bi pogodak Nikole Grujića nešto prije odlaska na odmor tek donekle ublažio zaostatak Krivaje.

U drugom dijelu Banjalučani su još više ”dodali gas” i povećavali prednost iz minuta u minut, bez obzira na sve pokušaje rivala da ih spriječi u tome. Na kraju, pomalo i egzibiciona igra, nekoliko odigranih ”cepelina” i više nego efektnih pogodaka bili su dovoljni za gromoglasan aplauz oko 700 ljubitelja rukometa.

U ekipi Borca najefikasniji je bio Mirko Majić sa 6 postignutih pogodaka, mada svi igrači zaslužuju pohvale, dok su se kod gostiju istakli jedino efikasni Nikola Grujić (8 golova), te golman Rijad Polić sa dva zaustavljena sedmerca.

BORAC – KRIVAJA30:19 (13:8)

Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 700. Sudije: Irhad Mešić(Sarajevo) i Ognjen Šatordžija (Zenica). Delegat: Dragoje Banović (Prijedor). Sedmerci: Borac 4 (2), Krivaja4 (1). Isključenja: Borac 8 minuta, Krivaja8 minuta.

BORAC: Beširević, Memić 2, Đurđević 3, Hercegovac 1, Daničić 2, Mijatović 3, Kosanović (9 odbrana, 2 sedmerca), Bubić 1, Efendić (8 odbrana, 1 sedmerac), Nježić1, Majić 6 (1), Lončar 1, Ćelić 4, Ćeranić 3 (1),Unčanin 3. Trener: Ratko Đurković.

KRIVAJA: Selimbegović, Mešić, Alić, Avdić 2 (1), Salkić, Ljutić 2, Mehić 2, Fejzić, Polić (6 odbrana, 2 sedmerca), Pupovac 3, Huskić 1, Damjanović 1, Karanović, Grujić 8, Muhić (6 odbrana). Trener: Jasmin Mrkonja.