Fudbaleri mrkonjićke Slobode i Gorice iz Šipova odigrali su 0:0 u prijateljskoj utakmici na stadionu “Luke” u Mrkonjić Gradu. Bila je to dobra fudbalska predstava, prava prvenstvena, sa puno dinamike i dobrih akcija fudbalera jedne i druge ekipe. Jedino su izostali pogodci, mada je šansi bilo pred oba gola. Istaini za volju više pred golom Radovana Ilića, ali su domaaći napadači i ovja put iskazali neefikasnost.

Ekipa Gorice predstavaila se u odličnom izdanju. Tim koji vodi Duško Sakan, djeluje ne terenu kompaktno, zna šta hoće i sigurno je da će u Ragionalnoj ligi-grupa “Zapad” biti pravi hit. Mada Šipovljani neradao govore o ambicijama, očito je da će Gorica biti jedan od kandidata za plasman u Drugu ligu.

Šef stručnog šatba Slobode Igor Mirković, kako je i najavio u meču sa Goricom priliku da igraju pružio je fudbalerima koji u dosadašnjim prijateljski utakmcama su imal manju minutažu. Tako da u timu nisu bili Miladinović, Gračanin, Mitrić, Mirković, Zec… Na drugoj strani strateg Gorice Sakan bio je lišen usluga Malinovića, Ercega i Ružičića.

Fudbaleri Slobode tokom prvog poluvremena imali su veći posjed lopte. Stvorili su tri, četiri stopostotne prilike koje nisu pretvorili u pogodak. Polovinom poluvremena Amović je glavom šutirao preko gola sa pet metara. Minut kasnije izborio se sam za prilku, ali je opet bio neprecizan. Priliku je imao i Đaković, ali je njegov šut maestralno zaustavio golman Gorice Radovan Ilić.

Gosti su u prvom poluvremenu jednom zaprijetili preko Branka Pene. Isti igrač polovinom drugog poluvremena imao je priliku utakmice. Dobio je jednu dubinsku loptu izbjegao pratnju dva fudbalera Slobode i sam izašao pred golmana Đuru Kačavendu. Golman Slobode je istrčao skratio ugao i spasio svoj gol. Dobru priliku je imao i još jedan od napadača Gorice, ali se nije najbolje snašao pred golom Slobode.

U drugom poluvremenu trener Mirković gotovo je zemjenio kompletnu postavu iz prvog poluvremena. Međutim, to se nije značajnije osjetilo u igri. Međutim, opet je izostala realizacija, što će očito biti veliki problem za tim Slobode i u šampionatu. Jer, očito da Amović, Đaković i Lazendić još nisu naštimali nišanske sprave.

Strateg domaćeg tima Igor Mirković i pored nerješenog rezultata zadovoljan je igrom svog tima.

-Kao što sam najavio prije utakmice dao sam prilku igračima koji su u dosadašnjim mečevima imali manju minutažu u igri. Mogu biti jednim dijelom zadovoljan igrom, jer smo stvorili tri, četiri dobre prilike koje nismo iskoristili. Na kraju smo mogli biti kažnjeni, jer je Gorica imala najbolju šansu na utakmici. Pa je nerješeno najrealniji rezultat. Gorica je dobra ekipa koja zna da igra. Imaju dvojicu igarča koji sigurno zaslužuju da igraju u mnogo većem rangu. Igrom slučaja su se vratili u svoj grad da pomognu svom klubu. Što je svakao za veliku pohvalu. Sigrno je da će igrati značaju ulogu u Trećoj ligi zjadno sa BSK-om i Naprijedom. Nama preostaje da se spremimo za utakmicu protiv Slobode u Novom Gradu. Tom utakmicom za nas faktički počinje prvenstvo. Taj meč će nam pokazati koliko smo spremni za šampionat – rekao je Mirković.

Šef stručnog štaba Gorice Duško Sakan,  zadovoljan je igrom svoje ekipe i zalaganjem fudbalera.

-Utakmica je bila odlična, prava prevenstavena. Nama je dobro poslužila za ovaj vid priprema, da se dobro istrčimo. Moram pohvaliti rad trener Slobode Mirkovića, gdje se u igri vidi pas igra i veliki posjed lopte. Mi smo nešto pokušavali iz kontranapada. Imali smo dvije, tri dobre situacije da ugrozimo gol Slobode. Čak možda i bolje od domaćina, ali da je i Sloboda pobjedila ne bi bilo nezasluženo. Zadovoljan sam momcima kako rade. Vjerujem da ćemo biti problem svim ekipama u našoj Trećeoj ligi. Nadamo se da ćemo biti u vrhu tabele i ako nam se ukaže prilika da napadnemo i prvo mjesto, zašto ne. Trenutno nam je prevoshodan zadatak da organizaciju kluba podignemo na viši nivo i da poboljšam rad u svim selekcijama – kaže Sakan.

SLOBODA(MG) – GORICA 0:0

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka).

SLOBODA(MG): Kačevenda, Savanović, Nenad, Milanović, Janković, Dedić, Lazendić, Đaković, Amović, Nikić, Vučković. Još su igrali: Ratković, Gajić, Babić, Kaurin, Gvero, Soldat. Trener: Igor Mirković.

GORICA: Ilić, Topić, Cumbo, Kljajić, Sakan, Marić, Gajanović, S. Bogosavljević, Peno, Šobić. Još su igrali: Kokošar, Trivunović, Stanić, D. Bogosavljević, Buban,Tomić. Trener: Duško Sakan.

Tekst i foto: Slobodan Dakić