Sreća prati hrabre, ali ovaj put čuvena narodna poslovica nije se primjenila do kraja, barem kada su u pitanju fudbaleri Zvijezde 09!

U okviru 21. kola U Ugljeviku su  Zvijezda 09 i Široki Brijeg odigrali neriješeno, 1:1 što je svakako veći uspijeh gostiju, jer su uspijeli da izjednače u sudijskoj nodoknadi.
Uvodni dio je pripao gostima, koji su kontrolisali igru i imali nekoliko prilika pred golom Erića, ali su bili neefikasni.
Drugi dio prvog poluvremena je pripao domaćinu koji je stvorio dvije šanse preko Zekanovića i Nikolića.
U 55. minutu vođstvo Domaćina. Huseinbašič je dobro uposlio Predragovića koji  postiže gol.
Poslije toga domaćin je imao još dvije prilike koje nisu realizovane. Onda  po pravilu slijedi kazna, jer je  Bagarić u petom minutu nadoknade izjednačio i svom timu donio bod, a domaćinu oduzeo dva. Inače gosti su se pokazali kao dobra ekipa i zasluženo se nalaze u gornjem dijelu tabele.
ZVIJEZDA 09 – ŠIROKI BRIJEG 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Predragović (55), 1:1 Bagarić (90+5). Stadion: Gradski u Ugljeviku. Gledalaca: 300. Sudija: Haris Kaljanac. Pomoćnici: Enes Đozić i Dženan Milić (svi iz Sarajeva). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj). Žuti kartoni: Huseinbašić, Mišić, Zekanović, Tojčić (Zvijezda 09), Marić, Perković, Bagarić,Babić (Široki Brijeg).

Zvijezda 09: Erić, Mišić, Anđić, Huseinbašić (od 80. Stjepanović), Nikoloć, Tojčić, Brkić, Predragović, Jovović (od 75. Mahmutović), Babić, Zekanović.

Široki Brijeg: Zlomislić, Franjić (od 63. Jurić), B. Petrović (od 46. Ćorić), Babić (od 46. M. Stanić), Marić, Ćorluka, Hrkać, Perković, Bagarić, Marković, Enin.