Rudra -Prijedor je otvorio proljećni dio prvenstva Republike Srpske, pobjedom nad ekipom Zvijezdom  09 iz Etno sela Stanišića sa visokim rezultatom 5:0.

Goleadu na Gradskom stadionu u Prijedoru otvorio je Draško Lolić eurogolom u 3.minutu. Lolić je u u 29.minuti realizovao penal za 2:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela igre Rudar je došao do 3:0, nakon centar šuta Gavranovića iz slobodnog udarca sa desne strane kapiten Zvijezde 09 Nemanja Boljanović zatresao je svoju mrežu.

Nisu stali izabranci Zlatka Jelisavca stali ni u nastavku utakmice. Rudari sa Sane su došli do svoga četvrtog gola kada je Aleksandar Vojnović  uputio udarac sa ivice kaznenog prostora i pogodio u gornji lijevi ugao golman Lakića. Petarda je ekspodirala u 89. minutu, kada je Ognjen Jaćimović probio po po desnoj strani pronašao je  usmljenog Davida Kuridžu ,kojem  nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu za 5:0.

Na taj način “rudari” su na sjajan način nagovijestili gostovanje u Banjaluci, kada idu na noge lideru Borcu. Po dosadašnjim igrama, mogao bi to biti istinski derbi, krajiški, koji će direktno, ili indirektno odlučiti o putniku za viši rang.

RUDAR PRIJEDOR – ZVIJEZDA 09 5:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Lolić (3), 2:0 Lolić (29, penal), 3:0 Boljanović (45, autogol), 4:0 Vojnović (65), 5:0 Kuridža (89). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin. Delegat: Miloš Brkić. Žuti kartoni: Davidović, Inđić, Kuridža, Gavranović (Rudar Prijedor), Babić (Zvijezda).

Rudar  Prijedor: Inđić, Davidović, Malović, Vojinović, Lolić, Šakić (od 75. Kuridža), Rokvić (od 79. Miličević), Malinović, Gavranović, Panić (od 55. Jaćimović), Popović. Trener: Zlatko Jelisavac.

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Guzija, Parmaković, Rakić (od 55. Spasojević), Stanić, Boljanović, Nikolić, Mandić, Tojčić (od 75. Albijanić), Tripković (od 86. Vuković).