Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići novi je premijerligaš BiH. Nakon pobjede u derbiju, riješene su sve dileme, a pobjeda u Prijedoru protiv najljućeg rivala, samo je potvrda jedne uspješne sezone. Jedini pogodak postigao je Stanić u prvom minutu sudijske nadoknade.

Tekstilac Kort i Drina odigrali su bez golova, dok je Podrinje bilo bolje od Slavije sa 5:2.

Ostala je još dilema, ko ispada, Napredak ili Sloga. Ili možda će obje ekipe ispasti, u zavisnosti od sudbine banjalučkog Borca. Zahvaljujući nakaradnom sistemu takmičenja, puno je čudnih rezultata.

Kozara je minimalnom pobjedom protiv Slobode, riješila pitanje opstanka.

Sloga je u Foči u 25. minutu vodila 2:0, da bi domaći u samom finišu susreta uspjeli da izjednače. Napredak je u 73. minutu došao do prednosti u Banja Luci, ali samo 2 minuta kasnije Marković je izjednačio.

Liga za prvaka

Rezultati 8. kola

Tekstilac Kort – Drina 0:0

Rudar P. – Zvijezda 09  0:1 (Stanić 90)

Podrinje – Slavija 5:2 (Vujić 6p, 72, Karjašević 36, Hadžić 41, Junuzović 82 – Muharemović 16, Milisavljević 69)