U sjajnom ambijentu pred više od 500 gledalaca u Prnjavoru na stadionu SC ”Siniša Peulić“ ŽFK Banjaluka osvojila je Kup Republike Srpske, pošto su u finalnom meču nakon izvođenja jedanaesteraca savladali ŽFK Radnik Bumerang (7:6).

U regularnom toku rezultat je glasio 1:1. Fudbalerke iz Bijeljine povele su u 10. minutu pogotkom Valentine Šakotić, a djevojke iz grada na Vrbasu izjednačile su u 56, minutu, a strijelac je bila Sumeja Bektaš.

U penal lutriji djevojke iz Banjaluke imale su više sreće i spretnosti izvođeno je čak osam serija,  i na krju veliki pehar iz ruku predsjednika FSRS Mileta Kovačeviča zasluženo je otišao u  ruke ŽFK Banjaluka.

FK Ljubić i Opština Prnjavor opravdali su potpuno povjerenje za organizaciom ovakvog spektakla, jer odavno u ljepšem ambijentu nije odigrana jedna utakmica dama, kao što je bila ova finalna za najbolju ekipu RS.

ŽFK BANJALUKA – ŽFK RADNIK BUMERANG 1:1 (0:1), penalim 7:6

Strijelci: 0:1 Šakotić (10) 1:1 Bektaš (56). Strijelci iz penala: Mićanović, Lukić, Stokanović, Krajšumović, Jović za Radnik, a promašile su Njeguš, Šakotić i Ilić, za Borac pogodile su:Mićić, Maksimović, Barać, A. Mitrović,  Vasiljević, N. Mitrović, a promašile su Stojić i Bektaš.  Stadion: SC“Siniša Peulić“. Gledalaca: 500. Sudija: Bojana Tošić (Gradiška). Pomoćnici: Milka Rokić (Gradiška) i Nevena Marković (Milići). Delegat: Daria Ćirković (Banjaluka). Kontrolor: Nedeljko Đerman (Banjaluka). Žuti kartoni: Njeguš, Milović, Mićanović (ŽFK Radnik Bumerang). Crveni karton: Slađana Ćebedžija (ŽFK Banjaluka) u 77. minutu.

ŽFK Banjaluka: Vasić, Barać, Ćebedžija, Bektaš, Maksimović, Koprena (od 83. Lolić), Stojić, A. Mitrović, Mićić, N. Mitrović, Galić (od 46. Bojanić).

ŽFK Radnik Bumerang: Spasojević, Lukić, Krajšumović, Šakotić, Mićanović, Jović, Njeguš, Milović, Stokanović, Stević, Marković.