U jedanaestom kolu drugoligaškog Zapada Omarska je kod kuće poražena protiv Jedinstva iz Žeravice (2:4). Ovom pobjedom Jedinstvo se probilo na prvo mjesto na tabeli, a Omarska je ostala na četrnaestoj poziciji. Može se reći da su gosti pokazali da su u ovom trenutku mnogo kvalitetnija ekipa od Omarske i da su prilično rutinski ostvarili pobjedu.

Počelo je ipak dobro po domaće. U desetom minutu Zdjelar je ubacio loptu u šesnaesterac, Rosić je dobro pratio ubacivanje i uspio je prije golmana zahvatiti loptu glavom i poslati je u mrežu. Tako je Omarska povela 1:0, ali nakon toga, gosti su preuzeli inicijativu i dominirali su do kraja poluvremena. Već u trinaestom minutu prvo griješi Nišević, pa Pađan,a  to koristi najbolji akter utakmice Škorić i rutinski izjednačava na 1:1

U 39. minutu ponovo griješi Nišević, a ovaj put grešku koristi Kovljen i dovodi goste u vođstvo od 2:1. U poslednjim trenucima prvog poluvremena gosti su izveli filigransku akciju koju svojim drugim golom završava Škorić i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom gostiju od 3:1.

U drugom poluvremenu domaći su pokušavali pritisnuti goste, ali bez pravih prilika. Stekao se utisak da se gosti zaista lagano brane, daleko do opasne zone i da se samo čeka trenutak da odluče utakmicu. To se desilo u 76. minutu kada je Bubić istrčao kontru i savladao Jokića te doveo goste u vođstvo od 4:1. Do kraja treba istaći da je u 83. minutu kod gostiju isključen Petrović zbog dva žuta kartona, a konačan rezultat je psotavio Krecelj lijepim golom sa ivice šesnaesterca u 89. minutu.

OMARSKA – JEDINSTVO  2:4 (1:3)

Strijelci: 1:0 Rosić (10), 1:1 Škorić (13), 1:2 Kovljen (39), 1:3 Škorić (44), 1:4 Bubić (76), 2:4 Krecelj (89). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 70. Sudija: Jelić Mario (Banjaluka). Pomoćnici: Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Aleksandar Milaković (Banjaluka). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Jokić, Krecelj, Zdjelar, Nišević (Omarska) Stanković (Jedinstvo). Crveni karton: Ognjen Petrović (Jedinstvo) u 83. minutu.

Omarska: Ml. Jokić, Zdjelar, Delić, Nišević, Rosić, Stojnić (od 34. Ma. Jokić), Krecelj, Anđić, Pađan (od 70. Pušac), Hrvaćanin (od 86. Vučenović), Višić.

Jedinstvo: Ad. Hamzić, Bubić, Stanković, Nedić, Škorić, Milojević (od 50. Ilić), Zekonja, Petrović, Behara (od 86. Ar. Hamzić), Arežina (od 62. Pivač), Kovljen.