Željo se na “Predgrađe” vraća trijumfalno. U derbiju jeseni na drugoligaškom Zapadu gosti iz Banjaluke savladali su Slobodu iz Novog Grada (0:2) i tako odmakli tri boda svom prvom pratiocu. Derbi je ispunio očekivanja, Sloboda je bila agresivna, imala inicijativu, a gosti su su opredijelili na organizovanu odbranu i brze kontranapade iz kojih su i postignuti golovi.

Već u 4. minutu šok na “Mlakvama”! Krunić je izbacio u prazan prostor Bojana Tadića koji iskosa ulazi u šesnaesterac i matira nemoćnog Krupića za 0:1. Tačku na i i odlično poluvrijeme Želje u Novom Gradu stavili su u 43. minutu. Kontranaapd je povukao petković, odigrao dupli pas sa Jokanovićem, izašao sam ispred golmana koji brani njegov pokušaj, ali u pokušaju da izbaci loptu u polje, Ćulibrk trese vlastitu mrežu za 0:2.

U nastavku meče ista slika na terenu, Sloboda napada, Željo vreba iz kontranapada. Sve što je domaćin uradio jeste pokušaj Kovačevića u 50. minutu, kada je lopta završila na prečki Kukrikinog gola.

Sasvim zaslužena pobjeda Željezničara Sport Team koji još uvijek nije osjetio gorčinu poraza u šampionatu i širom grabi ka Prvoj Ligi RS.

SLOBODA (NG) – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 B. Tadić (7), 0:2 Ćulibrk (43, autogol). Stadion: Mlakve. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Gigović. Pomoćnici: Božidar Rustić (oba iz Gradiške) i Aleksandar Railić (Derventa). Delegat: Miloš Brkić (Gradiška). Žuti kartoni: Kovačević, Žujić, Elijazović, Vranešević (Sloboda).

Sloboda (NG): Kupić, Tica, Ćulibrk, Brkić (od 78. Babić), Balaban (od 46. Mijić), Kovačević, Žujić, Elijazović, Vranešević, Topić, Vujičić (od 64. Savanović).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Pavlović, N. Tadić, B. Tadić (od 90. Đurić), Bosančić, Marković, Krunić, Jokanović, Ostojić, Petković, Grković.