Fudbaleri Željezničara uspjeli su u poslednjim  minutama utakmice da se domognu tri važna boda i koliko-toliko pruže nadu vjernim navijačima da da će ih i naredne sezone gledati u drugoligaškoj konkurenciji. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj i na momente uzbudljivoj igri a gosti su u 45. minutu došli do vođstva preko agilnog Srđasna Vukovića. Promrzli gledaoci očekivali su da će nastavak utakmice donijeti bržu i agresivniju igru domaćih što se i ostvarilo jer je došlo do izjednačenja rezultata u 60. minutu kada je Šiljić uspio da savlada veoma dobrog golmana gosiju Karabajića.  Pokušavali su gosti da u nekolijko navrata ozbiljnije zaprijete, ali odbrana Željezničara predvođena iskusnim Mitrovićem uspijevala je da osujeti sve napade. U 78. minutu nakon lijepe akcije mladi Šiljić postiže i svoj drugi gol i dovodi u vođstvo svoju ekipu. Međutim, radost navijača samo nakon dva  minuta prekinuo je Petrović veoma lijepim golom  kada je sa dvadesetak metara uputio precizan udarac u sami lijevi ugao Jovanovićevog gola. Nastavili dobojski “plavi” da atakuju ka protivničkom golu, ali u dva-tri navrata propustili su idealne prilike jer je golman gostiju izvrsno intervenisao. Ipak u samom finišu Igor Cvijanović , nakon kornera uspio je da sa desetak metara pošalje loptu u mrežu Ozrena i tako svojoj ekipi obezbijedi pobjedu koja može biti veliki stimulans u borbi za drugoligaški status. A sada je već prepustio “fenjer” banjalučkom BSK-u, od koga ima dva boda više.

Treba naglasiti da je utakmica bila fer i korektna, a da je sudijska trojka dobro obavila svoj posao.

ŽELJEZNIČAR – OZREN 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vuković (45), 1:1 Šiljić (60), 2:1 Šiljić (78), 2:2 Petrović (80), 3:2 I. Cvijanović (86). Stadion: “15. Aprila”. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici:  Vanja Ajder (Banjaluka) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Ljubo Aničić (Srbac). Žuti kartoni: Subašić (Željezničar), Talić, Vuković, Katanić (Ozren).

Željezničar: Jovanović, D. Cvijanović, I. Cvijanović, Mitrović, Sušić, Sekulić, Šiljić, Čakarević, Aldobašić (od 50. Nedić), Subašić (od 65. Popović).

Ozren: Karabajić, Katanić, Petrović, Imamović, V.  Vuković, Stjepanović,   S. Vuković, Majstorović, Pupavac, Talić, Biloglavić.