Fudbaleri Krupe ostvarili su prvu pobjedu u susretima sa Željezničarom i to u možda i najbolje vrijeme, uoči finalnog dvoboja za Kup BiH. Izabranici Slobodana Starčevića očitali su pravu lekciju moderne igre prepotentnim gostima iz Sarajeva ostvarivši i više nego zaslužen trijumf od 2:0.

Iako su gosti nešto bolje otvorili meč, prvo poluvrijeme je, na kraju, u potpunosti pripalo domaćem sastavu. Već u drugom minutu pokušao je Vojo Ubiparip, ali je njegov lukav šut sa dvadesetak metara završio preko gola Jovana Kutića. Tri minuta kasnije probao je i Jovan Blagojević, no bilo je to preslabo za Kutića.

U sedmom minutu prva prava akcija Krupe u kojoj Adi Mehremić u posljednji čas izbacuje loptu u korner nakon kojeg kapiten domaćih, Aleksadar Vukotić šutira glavom, ali preko gola. U 14. minutu slobodan udarac sa lijeve strane, loptu pred gol Vedrana Kjosevskog šalje Nikola Dujaković, no Igor Makitan kasni da je skrene u mrežu.

U 22. minutu najbolja prilika za Željezničar i to nakon kornera koji je izveo Stojan Vranješ i velike gužve u šesnaestercu domaćih. Lopta je na kraju došla do Ubiparipa, šut kroz šumu nogu i kada su je svi vidjeli u mreži, pojavio se Saša Nikodijević, izbio je u prečku i potom dalje u polje.

Uvertira za vođstvo domaćih viđena je u 27. minutu kada je Nusmir Fajić iz idealne pozicije, sa nekih 17 metara, šutirao nebu pod oblake. U 30. je Lazar Marjanović istrčao kontru, ušao u šesnaesterac Željezničara i onda, umjesto da poentira, utira toliko traljavo da Kjosevski nije imao problema da je odbrani.

I onda, samo minut kasnije, erupcija oduševljenja na tribinama stadiona u Krupi na Vrbasu. Goran Zakarić je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, Vukotić centrira na drugu stativu gdje se našao Nemanja Mirosavljević i poslao je paralelno sa gol-linijom, da bi je Fajić na kraju zakucao u mrežu za vođstvo svog tima.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao nešto više loptu u svojim nogama, ali bez konkretnog učinka.

Gosti sa ”Grbavice” su u nastavak meča ušli mnogo agresivnije, ali srednji red Željezničara naprosto nije znao šta će sa loptom niti kako da organizuje iole opasniju situaciju ispred protivničkog gola. Igrali su sa dosta grešaka i jedna od njih donijela je Krupi uvećanje prednosti.

Spetljali su se igrači Željezničara na centru, loptu im je ukrao Milorad Balabanović, sjurio se do šesnaesterca gostiju, potom idealno poslužio Marjanovića koji rutinski šalje loptu u donji desni ugao mreže nemoćnog Kjosevskog.

Do kraja očekivana ofanziva Željezničara, no bez izglednih prilika do samog finiša. Prvo je u 80. minutu indisponirani Goran Zakarić zakasnio na dobro ubacivanje Dženana Zajmovića, da bi u sudijskoj nadoknadi Kutić padom u noge spriječio prvo Vranješa, a onda i ”rezervistu” Sašu Kajkuta da postignu bar počasni pogodak.

Krupa – Željezničar 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Fajić (31), 2:0 Marjanović (57).  Stadion: Krupe. Gledalaca: 1.000. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) – 6. Pomoćnici: Dalibor Hrstić (Ljubuški) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik). Žuti kartoni: Marjanović, Dujaković (Krupa), Mehremić, Ramović (Željezničar).

Igrač utakmice: Nikola Dujaković (Krupa) – 8.

KRUPA: Kutić 8, Makitan 7, Dujaković 8 (73. Galešić -), Vukotić 7,5, Nikodijević 7,5, Mirosavljević 7, Nikolić 7, Balabanović 7,5, Aleksić 7, Fajić 7,5 (90+1. Redžić -), Marjanović 6,5 (58. Maksimović 7). Trener: Slobodan Starčević.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski 6,5, Graovac 5,5, Mehremić 5,5, Blagojević 6,5, Bogićević 6, Zakarić 5,5, Zajmović 6,5, Vranješ 6,5, Hajdarević 5,5 (56. Ramović 6), Osmanković 6, Ubiparip 5,5 (68. Kajkut -). Trener: Admir Adžem.