Fudbaleri Željezničar Sport Team pobijedili su Napredak iz Donjeg Šepka rezultatom 3:0 u utakmici 9. kola Prve lige RS u meču koji je igran u Krupi na Vrbasu.

Željezničar je  došao je u vođstvo već u 4. minutu.  Nakon dubinske lopte u odbrani Napretka došlo je do velikog nesporazuma golmana Gorana Maksimovića i štopera gostiju Srđana Sladoja što je iskoristio Bojan Maarković kojem nije bilo teško da loptu pošalje u praznu mrežu.

Novu priliku domaći su imali u 11. minutu Jokanović je prošao po desnoj strani vratio povratnu loptu, na koju je natrčao Marković ali je njegov udarac zaustavila prečka. Isti igrač pokušao je i četiri minuta kasnije ali je ovaj put dobro intervenisao golman Napretka Maksimović.

Napadač Željezničar Sport tima Marković bio je u dobroj prilici i u 17.  minutu, izašao je sam pred golama ali je iskosa s desne strane loše šutirao pa je Maksimović zaustavio njegov udarac.

U 28. Minutu sa oko 20 metara pokušao je i Bilal, dobro je šutirao ali je golman domaćih ponovo bio na mjestu.  Marković je pokušao i u 36. minutu ali je šutirao pored gola.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Željezničar Sport tim dolazi i do drugog pogotka, nakon akcije Krunića i Markovića ovaj drugi je šutirao ali je izblokiran, lopta je došla do Bosančića koji uz pomoć odbrambenih igrača Napretka šalje loptu u mrežu.

Najbolju priuliku gosti su imali u 48. minutu kada je nakon centašuta Matića dobro šutirao Veselinović ali je golman Kukrika odlično intervenisao. Samo minut kasnije poslije gužve u šesnaestercu domaćih Jevtić je  šutirao ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Na 3:0 čekalo se do 53. minuta, Krunić prolazi po desnoj strani odlično centrira, a Dejan Bosančić ponovo trese mrežu Napretka.

Branislav Krunić i sam je bio u prilici da postigne gol ali je nakon slolo akcije njegov udarac odbranio Maksimović. Još jednom golman gostujućeg sastava odlično interveniše u 84. minutiu kada je sa ruba šesnesterca dobro šutirao Petković.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – NAPREDAK 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (4), 2:0 Bosančić (47), 3:0 Bosančić (53). Stadion: u Krupi na Vrbasu. Gledalaca 100. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Davor Maksimović (Doboj) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). Žuti kartoni: Petković (Željezničar Sport Team), Trifković, Sladoje, Jevtić (Napredak).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Pavlović, Šaula, Tadić, Bosančić, Marković (od 66. Šatara), Jokanović (od 90. Nježić), Malić, Petković, Bilal, Kuzmanović (od 46. Krunić)

Napredak: Maksimović, Zarić, Trifković, Miailović, Sladoje ( od 46. Veselinović), Pantić (od 46. Stojanović), Jevtić (od 77. Lukić), Mitrović, Jovanović, Marić, Matić.