Banjalučki derbi na “Predgrađu” pripao je Željinoj mladosti i tako je na najbolji način najavio možda i fudbalski spektakl na Spasovdan, kada će ove dvije ekipe igrati za pehar pobjednika Kupa grada Banjaluka.

Prošaran sastav Borca bez nekoliko važnih karika, ali i prvog trenera Darka Vojvodića nije mogao parirati Željezničar Sport team koji je ovim trijumfom zacementirao treću poziciju, što kada se ima u vidu da je sastav sa “Predgrađa” ubjedljivo najmlađa ekipa u eliti Srpske, predstavlja veliki uspjeh za četu trenera Zorana Ćurguza.

Ipak, prvo su se radovale “komšije” s Gradskog. Jednu dugu loptu u sedmom minutu dobro je prihvatio Aničić,  Željini fudbaleri očekivali su zastavicu u zraku, koje nije bilo, i Ćetković je bio savladan. Rani gol nije demoralisao domaćina, koji u atacima kreće prvo po izjednačenje, a onda i preokret.

Igrao se 22. minut, Bosančić iz kornera gađa Babića, koji uz pomoć Aničića trese mrežu Trkulje za 1:1. Preokret se dogodio u 42. minutu, Kuzmanović je sve odradio i rezantnim udarcem donosi vodstvo Želji, rezultat kojim je okončano prvih 45 minuta igre.

U nastavku Borac želi izjednačenje, a domaćin atakuje po treći gol, koji se dogodio u 64. minutu kad Luka Kulenović udarcem sa 18 metara donosi veliko slavlje domaćih navijača, za prvu zvaničnu pobjedu svog tima u gradskom derbiju.

Iako rezultatski bez značaja, daleko od toga da je meč bio prijateljski, veđeno je čak devet opomena, među kojima i jedan crvni karton Igora Aničića u finišu meča.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – BORAC (BL) 3:1 (2:1)

Strijelci: 0:1 Aničić (7), 1:1 Aničić (33, autogol), 2:1 Kuzmanović (42), 3:1 Kulenović (64). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 300. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka). Pomoćnici: Dragan Keranović i Goran Ilinčić (oba iz Prijedora). Delegat: Nikola Vezmar (Gradiška). Kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Kuprešak, Bosančić, Šaula, Bilal (Željezničar Sport team), Mojović, Šikanjić, Lekanić, Batar (Borac). Crveni karton: Igor Aničić (Borac) u 83. minutu.

Željezničar Sport team: Ćetković, Kuprešak, Babić, Šaula (od 87. Kalabić), Kulenović, Bosančić, Marković, Bilal, Kuzmanović (od 85. Teodorović), Marić, Petrović (od 85. Jovandić).

Borac (BL): Trkulja, Kujundžić, Jakupović, Šikanjić, Zarić (od 79. Vuković), Mojović (od 67. Bosnić), Batar, Runić, Popović, Aničić, Lekanić.