U 10. kolu Prve lige RS Tekstilac Kort ubjedljivo je savladao banjalučg Želju (3:0) i tako je ostao u igri za vrh tabele.

Polučasovnu uspavanku na Gradskom stadionu prekinuo je atraktivnim volejem Perić, da bi već u narednom napadu Zarić propustio najbolju priliku, prebacivši gol nakon idealnog centaršuta Duspare. Ipak, u 38. minutu Perić je primio loptu na ivici kaznenog prostora, a potom sjajno pogodio “malu” mrežu golmana Kukrika i doveo “krojače” u prednost nakon prvog dijela.

Prvu priliku u nastavku imao je gostujući napadać Šatara, ali njegov udarac glavom nije bio precizan. Sa druge strane, samo minut nakon ulaska sa klupe, atraktivan pogodak od prečku postiže Brković, na dodavanje Zarića. U 83. minutu Perić postiže svoj drugi pogodak i tako postavlja konačan rezultat.

TEKSTILAC KORT – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM (3:0)

Strijelci: 1:0 Perić (38), 2:0 Brković (65), 3:0 Perić (83). Stadion: FK Tekstilac. Gledalaca: 400. Sudija: Mladen Mirić. Pomoćnici: Radmilo Vuković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši). Žuti kartoni: Marić, Đuričić, Komlenović, Duspara (Tekstilac).

Tekstilac Kort: Pećić, Marić (od 87. S. Brković), Jolović, Kovač, Ćorić, Komlenović, Đuričić, Milaković (od 84. Simić), Zarić, Duspara (od 64. Brković), Perić.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Kević, Pavlović, Šaula (od 46. Ostojić), Šatara (od 89. Tadić), Bosančić, Marković (od 68. Kuzmanović), Krunić, Jokanović, Malić, Bilal.