Košarkaši Igokee odbranili su naslov Kupa BiH, pošto su u prepunoj Skenderiji savladali Bosnu rezultatom 79:67! Na taj način, košarkaški tim iz Aleksandrovca pokazao je da je ubjedljivo najbolji kolektiv na prostorima BiH, pa će pehar sasvim zasluženo za Republiku Srpsku, odnosno laktašku opštinu!

Bosna nije igrala loše, ali promašila je previše udaraca za tri poena i slobodnih bacanja, pa nije iznenađenje da je Igokea nakon prve četvrtine vodila rezultatom 30:17. Bosna se definitivno oporavila od samog početka druge četvrtine, kada je susret lagano počela vraćati u egal. Međutim, nije domaći tim nikako imao dovoljno raspoloženih igrača u ofanzivi, a nedostatak kreacije su pokušali nadoknaditi brzopletošću, no to je samo rezultiralo velikim brojem promašaja.

Bosna je igrala fanatičnu odbranu i “ginulo” se za svaku loptu, pa je do poluvremena prednost Igokee smanjena na i te kako podnošljivih 40:34. I pored toga, sve se za Bosnu rasplinulo za kratko vrijeme u trećoj četvrtini. Već u prvih nekoliko minuta ovog perioda igre, Igokea je opet vratila dvocifrenu prednost, a onda je postalo i evidentno da je zapravo igrački kvalitet na strani Igokee i da Bosna neće lako uspjeti da se vrati u meč. Već na otvorenju posljednjeg perioda igre, gosti su imali vodstvo rezultatom 65:46. Meč je završen rezultatom 79:67 za Igokeu. Izabranici trenera Dragana Bajića mogli su početi slaviti, odnosno proslaviti po ono pošto su i došli, trofej. Najefikasniji u redovima Bosne bio je Saša Vasiljević sa 19 poena, 2 skoka i 3 asistencije.  Danilo Šibalić je za Igokeu ubacio 17 poena, uz 6 skokova i asistenciju.
Bosna – Igokea 67:79 (17:30, 17:10, 12:25, 21:14)

Bosna: Sarić 2, Đorđević 4, Bradić, Ikonić 6, Delalić 2, Rešidović 8, Vasiljević 19, Čampara 5, Dragolj, Dragičević 5, Šturanović 16, Durak.

Igokea: Pašajlić 8, Micović 10, Talić, Šibalić 17, Robinson 12, Pešaković 4, Milošević 8, Albijanić 2, Radivojević 12, Mahković 2, Rikić 4.