Fudbaleri prnjavorskog Ljubića ni nakon trećeg kola nisu osjetili slast pobjede, pošto su na domaćem terenu remizirali sa Proleterom iz Teslića 2:2.

Svega je bilo na stadionu “Siniša Peulić”, a neke od situacija se rijetko viđaju na fudbalskim terenima. Četiri  kaznena udarca, tri crvena kartona, vođstvo Ljubića 2:0, i povratak Proletera sa 8 igrača. No, krenimo redom. Prnjavorčani su već u 2. minuti došli do pogotka. Grešku gostujuće odbrane iskoristio je Segić, koji donosi radost svojoj ekipi. Tri minuta kasnije u kaznenom prostoru gostiju, fauliran je Grahovac, a sudija Antić pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo B. Žižak, ali njegov udarac završava pored gola. Dva minuta kasnije novi kazneni udarac za Ljubić, ovog puta Segić je namjestio loptu na bijelu tačku, ali njegov udarac brani Trifunović. Sve vrijedno pomena do kraja prvih 45 minuta desilo se u 39. minuti, kada gosti ostaju sa 10 fudbalera, pošto je Vanja Cocić zaradio drugi žuti karton.

Malo se ko tada nadao da će drugo poluvrijeme ponuditi filmski scenarij, a ponudilo je. U 51. minuti, A. Žižak prolazi po lijevoj strani, u kaznenom prostoru ga ruši štoper gostiju, a arbitar iz Modriče po treći put pokazuje na bijelu tačku. Nepisano pravilo da igrač nad kojim je prekršaj načinjen, ne izvodi kazneni udarac, mlađi od braće Žižak nije ispoštovao. Žižak je šutirao kazneni udarac, Trifunović odbranio, da bi drugi pomoćni sudija Mićić signalizirao kretanje golmana gostiju, usljed čega glavni sudija ponavlja penal. Usledili su protesti gostujućih igrača, najžučniji su bili Trifunović i Popović, koji su zaradili crvene kartone. Prekid je trajao desetak minuta, nakon čega je Žižak ponovio kazneni udarac. Ni četvrta, za Ljubić nije bila sreća, pošto lopta umjesto u mreži, završava na stativi.

Ono što nisu uspjeli sa 11 metara u četiri navrata, Prnjavorčani su uspjeli u 81. minuti. Nakon centaršuta iz kornera, najviše skače B. Žižak, koji povisuje rezultat na 2:0. Činilo se tada da je pitanje pobjednika riješeno, dva gola prednosti i tri igrača više, ipak Ljubiću ni to nije bilo dovoljno da sačuva vođstvo. Prvo je glavni sudija pokazao 10 minuta nadoknade, a onda je usledila infarktna završnica. U 96. minuti, gosti smanjuju preko Josipovića, da bi minut kasnije u kaznenom prostoru Ljubića oboren Stojanović, a Antić po peti put na utakmici pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Vladimir Marković, koji postavlja konačnih 2:2.

Na kraju kad se podvuče crta, može se samo jedno zaključiti, danas je u Prnjavoru viđeno nešto što se ne viđa svaki dan na fudbalskim terenima. Neiskorištena 4 kaznena udarca, vođstvo Ljubića 2:0, povratak gostiju sa tri igrača manje, izjednačenje, pogoci u 96. i 97. minuti, malo li je….

LJUBIĆ – PROLETER 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Segić (2), 2:0 B. Žižak (81), 2:1 Josipović (90+6), 2:2 V. Marković (90+7, penal). Stadion: “SC Siniša Peulić”. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Dario Antić (Modriča) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Kovačević, Grahovac, Ćirković (Ljubić), Marković, Popović, Stojanović (Proleter). Crveni kartoni: Vanja Cocić (Proleter) u 41. minutu, Nebojša Trifunović (Proleter) u 50. minutu, Mladen Popović (Proleter) u 50. minutu.

Ljubić: Radulović, S. Kovačević (od 84. Prodanović), Z. Kovačević, B. Žižak, Simić, Segić, Vasić (od 88. Mušinović), A. Žižak, Ančić (od 84. Todorić), Grahovac, Ćirković.

Proleter: Trifunović, D. Popović, Josipović, Čolić (od 50. A. Popović), Hodžić (od 84. Đekanović), Cocić, V. Marković, R. Popović, Stojanović, Kovaljesko (od 90. Knežević), M. Popović.

Ozren – Dubrave, sudije: Vanja Ajder, Nemanja Aleksić i Nebojša Žugić (svi iz Banjaluke), delegat: Milorad Todorović (Modriča), kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča).