Fudbaleri mrkonjićke Slobode u poslednjoj utakmici jesenjeg dijela šampionata Srpske savladali su Želejezničar Sport Team 2:1.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, jer su u prvom poluvremenu dominirali na terenu, postigli dva gola i  imali više prilika od rivala iz Banjaluke.

Željo je igrao u polju dobro, ali u je izostala realizacija u napadu. Osim postignutog gola, imali su samo još dvije prilike za pogodak, a najidealniju u 30. minutu, kada se u prilici našao centarfor Bojan Maraković. Njegov udarac izblokirao je štoper domaćih Dragoslav Stakić.

Sloboda je povela u 33. minutu golom Aleksanda Malbašića. Ognjen Topić je s desne strana ubacio loptu u kazneni prostor, a Malbašić preciznim udarcem savlado Mladena Kukuriku. Četiri minuta prije odlaska na odmor 2:0 za Slobodu. Strijelac štoper Bojan Sladojević. Aleksanda Malbašić iz slobodnog udarca uputio je loptu u petaca gostiju, a Sladojević glavom zakucao u mrržu Želje.

Fudbaleri Željezničara poraz su ublažili u 88. minutu golom Branislava Krunić. Dejan Bosančić idealno je uputio lopu lopu po zemlji u petarac domaćih, a iskusni Krunić matirao Mladena Ilića. Gosti su u prvom dijelu drugog poluvremenu imali prividnu incijataivu, ali bez konkretnih prilika za gol.

Fudbaleri Slobode u prvom poluvremenu igrali su lepršavo i iz brzih akcija ugrožavali gol Mladena Kukurike. Prvu priliku u sedmom minutu propusto je Saša Stjepić. U 14., 18., i 27. minutu u prilici su Mihalo Savanović i Srđan Malinović.

Gosti su mogli do gola u 49. minutu, ali je neprecizan bio Branislav Krunić.

U 64. minutu sporna situacija. Igor Mirković je dubinskom loptom uposlio Aleksanadra Malbašića. Golamn gostiju Mladen Kukurika istračao van kaznenog prostora bacio se na loptu koja ga je udraila u ruku. Sudija Mazić iz Vlasenice pokazao mu je žuti karton. Mirković je izveo slobodan udraca, a šut Malbašića zasutavio je golman Željezničara.

Tačku na pobjedu Slobode mogao je staviti Aleksandar Malbašić u 82. minutu. Dobio je je dubinsku loptu i stušio se prema golu gostiju, ali je umjesto mrežu loptom pogodio u glavu golmana Kukuriku.

Trener domaćih Čedomir Ćulum zadovoljan je igrom  i pobjedom svoje ekipe.

-Pored svih problema koji nas prate uspijeli smo da zabilježimo značajnu pobjedu. I u ovoj utakmici smo pokazali da imamo znanja, htjenja i da sa 21 bodom odlazimo na miran  odmor. Još uvijek ostajemo u igri za plasman u Ligu za prvaka. Međutim, dosta toga trebamo poboljšati u klubu i povećati fond fudbalera, jer samo u jesenjem dijelu šampionata igrali sa malim rosterom – rekao je Ćulum.

Trener gostiju Branislav Krunić nije u potpunosti zadovoljan igrom svojih fudbalera, a naročito u prvom poluvremenu.

-Čestitam Slobodi na pobjedi. Mi prvo poluvrijeme nismo dobro odigrali i fudbaleri Slobode na isksutvo su nam dali dva gola. U drugom poluvremeu smo kontrolisali igru. Šeta što nismo ranije dali gol, jer bih možda uspijeli da izjednačimo. Zadovoljan sam bodovnim saldom, ali ostaje žal da smo mogli imati i više bodava. Ova naša mlada ekipa sigurno može više. Na proljeće nas očekuju veliki izazovi. Još teoretski imamo šanse za ligu za prvaka, mada je naš osnovni cilj ostanak u Prvoj ligi rekao je Krunić.

Sudijska četvorka (Slaviša Mazić, Bojan Rakić, Gojko Crnobrnja i Mladen Mirić) dobro je obavaila svoj posao. I nakon nekoliko sudijskih blamaža u prethodnim utakmicama na “Lukama” pokazala da ima sudija koji mogu da pošeteno djele pravdu na zelenom terenu. Sudija Slaviša Mazić iz Vlasenice odlično se kretao, utakmicu je držao pod kontrolom, nije sjecakao igru.Dobro je sarađivao sa pomoćnicima.U tome su mu pomogli i fudbaleri svojim ponašanjem i fer igrom.

Jedini sporni trenutak je iz 64. minuta. Golman gostiju Kukurika van kaznenog prostora se bacio na loptu koja ga je pogodila u ruku. Mazić je pokazao žuti karaton, ali ostaje dilema da je to bilo za crveni. Ipak, presudilo je sudijsko uvjerenje da je lopta bila “napucana”.

I ova priča je dokaz da potpisnik ovih redova nemaništa lično protiv ljudi u “crnom”. Jednostavo u interesu fudbala u Srpskoj niko nema pravo da “žmiri” pred sudijskim lakrdijama. I zato bravo Maziću. I ne zaboravi da je poštenje i čojstvo najveća ljudska vrlina.

SLOBODA  (MG)- ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Malbašić (32), 2:0 Sladojević (40), 2:1 Krunić (87). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 150. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Pomoćnici: Bojan Rakić (Ugljevik) i Gojko Crnobrnja (Banja Luka). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Drago Lukić (Prijedor). Žuti kartoni:  Gračanin, Malinović, Mirković (Sloboda), Kukrika, Pavlović (Željezničar Sport Team).

Sloboda (MG): Ilić, Lazendić, Stakić, Topić (od 67. Đukarić), Malbašić, Savanović (od 90. Mitrić), Sladojević, Gračanin, Malinović, Mirković, Stijepić (od 88. Jekić).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić, Pavlović, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić, Malić, Petković (od 46. Jokanović), Ostojić, Kuzmanović (od 75. Ružičić).