Fudbaleri  Kozare u utakmici 3. kola Lige za prvaka elite  Republike Srpske savladali su u Gradišci mladi sastav banjalučkog Željezničar Sport team (2:1).

Kozara je zaprijetila već u 4. minutu kada je Glišić šutirao, ali slabo i lopta je otišla preko gola. Radost domaćoj publici donieo je Novaković koji je glavom pogodio s pet metara na ubačaj Gavrića.

Igrala se 25. minuta kada je Bilal izveo slobodnjak s nekih 25 metara, dobro je šutirao, a Modić je još bolje reagovao. Kao iz fudbalskih udžbenika izabranici Igora Jankovića odigrali su akciju, Lolić je sjajno proigrao Gavića koji nesebično prosljeđuje natrčalom Novakoviću koji loptu posprema u mrežu za svoj drugi pogodak za Kozaru i povećeva rezultat na 2:0 u 52. minutu.

U 69. minutu Glišić je “provozao” odbranu gostiju, a potom je uslijedio udarac  sa 10 metara iskosa s lijeve strane, ali stativa je spasila gol gostiju.

Treba napomenuti da su kadeti Mirko Sladojević i Savo Veljkić debitovali za prvi tim Kozare, a Igor Kuzmanović je u sudijskoj nadoknadi postavio konačni rezultat 2:1.

KOZARA – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Novaković (15), 2:0 Novaković (52), Kuzmanović (90). Stadion: Gradski.  Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo).  Pomoćnici: Zoran Radaković (Prijedor) i Davor Vukašinović (Rogatica).  Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Lolić, Kondić (Kozara), Kuprešak, Babić (Željezničar Sport team).

Kozara: Modić, Petrović, Raspudić, Maksimović, Lolić, Glišić (od 73. Sladojević), Ostojić (od 82. Veljkić), Novaković, Petković, Kondić.

Željezničar Sport team: Ćetković, Kuprešak (od 57. Šaula), Babić, Kulenović, Bilal, Baštić (od 46. Teodorović), Jovandić (od 46. Marjanović), Kuzmanović, Milanović, Malić, Petrović.