Fudbaleri Podrinja i Kozare podijelili su bodove odigravši neriješeno 1:1 u meču 13. kola Prve lige Republike Srpske!

Dobro su fudbaleri Kozare ušli u utakmicu i imali su više loptu više u svojim nogama. Prvi pokušava Radoja u 8. minutu iz slobodnog udarca, ali je zamalo neprecizan. Imaju fudbaleri Kozare inicijativu, ali domaćin ipak prvi dolazi do vođstva. U 19. minuti slobodan udarac sa nekih dvadeset i dva metra izvodi Zekić i pogađa mrežu nemoćnog Ilića za vođstvo Podrinja od 1:0. Nisu se predali igrači Kozare poslije vođstva domaćina, ponovo pokušava Radoja iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu natrčava Stjepanović, ali je izblokiran. Uzvraćaju domaći preko Musića i Rakića, a najbolju šansu za Kozaru u prvom poluvremenu propušta Glišić koji odlično ubačenu loptu Petkovića ne stiže zahvatiti i poslati u mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu Kozara nastavlja sa istom igrom i ima loptu više u nogama, ali ne uspijeva konkretizovati dobru igru. U 49. minuti Glišić odlično upošljava Šakića, ali je njegov šut u posljednji trenutak izblokiran. Nekoliko minuta kasnije, ponovo iz slobodnog udarca prijeti Radoja, ali njegov šut odlazi zamalo preko gola. U 75. minuti Bunić odlično ubacuje loptu u šesnaesterac domaćina, ali odbrana Podrinja izbacuje loptu ispred Novakovića u posljednji tren. Samo dva minuta kasnije Šakić odlično prodire s desne strane, ali na kraju slabo šutira bez opasnosti po gol Avramovića. Isplatio se najzad trud i zalaganje fudbalera Kozare, u 90. minuti prvo pokušava Glišić, ali se lopta odbija od igrača Podrinja. U gužvi u šesnaestercu najbolje se snalazi Novaković i postiže gol za izjednačenje i konačnih 1:1.

PODRINJE – KOZARA 1:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Zekić (19), 1:1 Novaković (90+1). Stadion: FK Podrinje. Gledalaca: 250. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Siniša Ivančević i Nebojša Žugić (svi iz Banjaluke). Delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Arnautović, Guzija, Janjić, Đokić (Podrinje), Kondić, Petković, Šakić, Jandrić (Kozara).
Podrinje: Avramović, Zarić, Zekić, Guzijan, Došlo (od 90. Osmanagić), Đokić, Musić (od 77. Furtula), Arnautović, Janjić, Rakić, Karjašević.
Kozara: Ilić, Raspudić, Šakić, Radoja, Kremenović (od 56. Novaković), Glišić, Jandrić, Petković (od 60. Bunić), Stjepanović, Kondić, Paštar.