U uzbudljivom meču u Vranjaku, domaći sastav savladao je Laktaše sa 2:1, ali mnogo toga u Vranjaku bilo je na granici incidenta….

Od neujednačenog kriterija suđenja, preko (ne)dosuđenih penala i crvenih kartona pa sve do fizičkih nasrtaja na gostujuće igrače od strane neprijateljski nastrojene publike! Ali,  krenimo redom.

Laktaši su bolje otvorili utakmicu te su imali terensku inicijativu tokom 90 minuta. Međutim, domaći sastav uspijeva zabiti iz jedinog napada. Igrao se 24. minut kada nakon jedne duge lopte i greške gostiju za 1:0 pogađa Spasoje Savkić.

Laktaši izjednačuju u 55. minuti golom Slađana Lekića. Samo tri minute poslije toga dosuđen je penal za Vranjak, kojeg ne uspijeva realizirati Igor Gerusi. Šansa za popravni stigla je osam minuta kasnije. Još jedan penal, ovaj put precizan s bijele tačke je Ljubomir Rakić. Mogli su Laktaši opet izjednačiti, takođe iz penala, kada je rukom u kaznenom prostoru igrao Nikola Mikelini, međutim glavni sudija Bojan Džepina iz Prijedora ovo nije vidio. Pokušavali su Laktaši do kraja utakmice stići zaostatak, ali promjene rezultata nije bilo. Obe ekipe utakmicu su okončale sa desetoricom, budući da je u trećoj minuti sudijske nadoknade Džepina isključio Bojana Trninića (Laktaši) i Aleksandra Gajića (Vranjak) zbog međusobnog naguravanja. Po napuštanju službenih prostorija, odnosno na izlazu kojeg umjesto da je kontrolisala policija a ne grupa od 30-ak navijača, napadnut je igrač Laktaša Ozren Savić koji je, srećom, prošao sa lakšom ozljedom.

VRANJAK – LAKTAŠI 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Savkić (24), 1:1 Lekić (55), 2:1 Rakić (64, penal). Stadion: FK Vranjak. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška). Žuti kartoni: Rakić, Gerusi (Vranjak), Šipovac, Savić, Lekić, Sukara (Laktaši). Crveni karton: Aleksandar Gajić (Vranjak) u 90. minutu, Bojan Trninić (Laktaši) u 90. minutu.

Vranjak: Lukanović, Janković (od 90. Ristić), N. Savić, Trepić, Gajić, Rakić, Gerusi (od 74. Stojanović), Vidović (od 57. Vajkić), Mikelini, Savkić, D. Savić.

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Trninić, Popović (od 76. Sukara), Savić, Matić (od 69. Erceg), Bursać, Lekić (od 83. Bujak), Banjac, Radetić.