Zanimljivo je bilo u 13. kolu regionalnog “istoka”. Vodeće ekipe, Šekovići i Omladinac poraženi su na gostovanjima, a poraze su upisali u pet posljednjeplasiranih ekipa.

Šekovići su sa 3:2 poraženi u Donjoj Trnovi, dok je Omladinac položio oružje u Trnovici.

Vlasenica je slavila u Janji, dok su Tabanci odnijeli bodove iz Čelopeka.

Ubjedljivi su bili Bratstvo, Podrinje i Mladost.

Rezultati 13. kola: 

Janja 2009 – Vlasenica 1:2

Podrinje – Guber 7:0

Partizan – Šekovići 3:2

Trnovica – Omladinac 3:0

Mladost – Jedinstvo 5:0

Bratstvo – BSK Ledinci 6:0

Sloboda – Rudar 1925  2:0

Čelopek – Tabanci 1:2

1Šekovići139044023+1727
2Omladinac12822258+1726
3Vlasenica138052414+1024
4Rudar 1925137243622+1423
5Tabanci137242217+523
6Bratstvo137153523+1222
7Trnovica136432920+922
8Sloboda137152119+222
9Mladost136342714+1321
10Partizan136342118+321
11Podrinje136253423+1120
12Jedinstvo125161924-516
13Čelopek132291934-158
14Janja 2009132291436-228
15BSK Ledinci1321101039-297
16Guber1312101052-425