Proljeće u Područnoj ligi Banjaluka fudbaleri Budućnosti otvorili su pobjedom, i to na vrućem terenu u Šeheru protiv Vrbasa (1:3).

Već u prvom minutu šok za domaćina! Slobodan udarac izveo je Zdjelar, a glavom loptuu vlastitu mrežu pospremio je Zrnić. Prvi kontakt s loptom i odmah autogol!

Do kraja poluvremena Vrbas je pokušaovao stihijski doći do izjednačenja, ali gosti ipak ponovo dolaze do pogotka. Igrao se 45. minut kada je jedan odbijanac lijepim udarcem sa 16 metara u mrežu pospremio Gajić za 0 koju je reali:2.

U nastavku vrlo brzo pogodak Vrbasa, a strijelac je Udovčić, i kada se očekivao novi atak prema golu Budućnosti sijevnula je kontra koju je realizovao Grbić fantastičnim udarcem iskosa sa desne strane za konačan rezultat 1:3.

VRBAS – BUDUĆNOST 1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1  Zrnić (1, autogol), 0:2 Gajić (45), 1:2 Udovčić (49), 1:3 Grbić (55). Stadion: FK Vrbas. Gledalaca: 50. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Vlade Slijepčević i Igor Balać. Delegat: Sanel Balešić. Žuti kartoni: Antonić (Vrbas), Špirić (Budućnost).

Vrbas: Čejić, Milašinović (od 45. Vuković), Antonić (od 65. Sebai), Vučić, Udovičić,  Sladojević, Vranješ, Zrnić, Ivetić, Plavšić (od 45. Vuković), Trubajić.

Budućnost: Dulić, De. Špirić, Da. Špirić, Majkić, Vujinović, Miličević (od 70. Peđen), Milinković (od 83. Grmaš), Gajić (od 75. Trkulja), Zdjelar, Grbić, Novak.