U trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Ohridu fudbaleri Krupe pobijedili su još jednog makedonskog prvoligaša, Renovu iz Tetova 2:1 (1:1) uz preokret nakon vođstva „domaćina“ poslije diskutabilno dosuđenog jedanaesterca. Uspjeh Krupljana je još veći kada se zna da je Renova minule sezone izborila plasman u kvalifikacije za UEFA Evropsku ligu.

U jednoj veoma intenzivnoj utakmici u kojoj je Renova imala inicijativu u prvih 25 minuta, bez izglednih šansi, i uz stalnu prijetnju Krupe kontranapadima preko Ozrena Perića i Elvira Koljića, prvoligaš Makedonije je poveo uz prestrogo dosuđenog penala u 15. minutu. Nakon smirivanja nervoze od 30. minuta Krupa je došla do pas igre, preuzela inicijativu, koja je krunisana izjednačujućim golom u 42. minutu Radosava Aleksića, kome je to prvenac u dresu Krupe. Golu je prethodio odlično izveden korner od strane Miljana Ljubenovića.

U drugom poluvremenu ušla je sa klupe mladost Krupe na teren i odlično parirala, brzim, agilnim igračima Renove i ne samo parirala nego i povela golom rekonvalescenta Nikole Dujakovića, nakon soloprodora i nanizanih nekoliko protivničkih igrača i šuta lijevom nogom sa ivice šesnaesterca. Igrao se tada 68. minut. Do kraja susreta Krupa je mudrom igrom sačuvala prednost i poslije Pobede iz Prilepa (3:0) pobijedila još jedan prvoligaški tim iz Makedonije, uz nesrećan poraz od skopskog Škupija (2:3).

Zanimljivo je da su u tri prijateljske utakmice u Ohridu protiv Krupljana dosuđena čak četiri jedanaesterca, a nijedan u njihovu korist.

Narednu prijateljsku utakmicu, pretposljednju u Makedoniji premijerligaš BiH igra u četvrtak, 9. februara (12 časova) protiv superligaša Srbije subotičkog Spartaka ŽK.

RENOVA – KRUPA 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Useini (15, penal), 1:1 Aleksić (42), 1:2 Dujaković (68). Stadion: Gradski u Ohridu. Gledalaca: 100. Sudija: Faton Mustafi (Tetovo).

KRUPA: Kutić, Čomor, Jašarević, Aleksić, Vukotić, Milutinović, Redžić, Ljubenović, Perić, Gvozdenović, Koljić. Još su igrali: Pupovac, V. Ilić, Vuković, Kartal, Maksimović, Vidović, Savić, Dujaković, Šamara, Halilović, Mrđa, Ninković, Guskić.

RENOVA: Hakso, Neziri, Musliu, Miškovski, Abdulai, Useini, Veliu, Nafiu, Gafuri, Velinov, Jusufi. Još su igrali: Mustafi, Abdulja, Fetai, Emeri, Sadiki, Nuhiu, Selmani, Petkovski, Šakirji, Nafiu, Ramadani.