Fudbaleri Borca trijumfalno su završili prijateljske utakmice na pripremama u Antaliji!

“Crveno-plavi” su savladali ukrajinskog prvoligaša Arsenal iz Kijeva sa 1:0, a strijelac jedinog pogotka na meču bio je posljednje zimsko pojačanje Stojan Vranješ, koji je pogodio gol Ivanova u 42. minutu iz slobodnog udaraca.

Pored pogotka Vranješa Borac je imao još nekoliko dobrih prilika, igrao zrelo, i trijumf u sudaru sa renomiranom ekipom je čist kao suza.

Borac je u Antaliji odigrao četiri (pet) utakmica.

Slavio je u sudarima sa rumunskim trećeligašem Ćikzerdu (2:0), ruskim prvoligašem Ahmatom (2:1), te odigrao neriješeno sa bugarskim prvoligašem Vitošem (2:2). Istina, ima i jedno poluvrijeme sa ubjedljivim porazom protiv Maribora (0:4), jer je trener banjalučana Darko Vojvodić povukao ekipu na pauzi, a kao razlog je navedeno da slovenci nisu ispoštovali dogovor da se utakmica igra u kombinovanim sastavima.

BORAC – ARSENAL KIJEV  1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Vranješ (42).

Borac (BL): Topolović, Lekanić, Runić, Janičić, Ćosić, Milutinović, Danilović, Vranješ, Aničić, Mojović, Kajkut. Još su igrali: Savatović, Zarić, Jakupović.

Arsenal (Kijev): Ivanov, Vakulko, Baškaj, Dubinčak, Žečikov, Tankovski, Dambrovski, Kojak, Kadimjen, Aleksijev, Balanjuk. Još su igrali: Karpak.