Po veoma teškom terenu Vranjak je uspio da osvoji sva tri boda, savladavši drugoligaša iz Doboja, sastav Željezničara (3:0).
Od samog početka domaći fudbaleri su imali igru u polju, napadali sa svih strana, ali je teren onemogućio veoma raspucane igrače Vranjaka. Na samom startu utakmice, mladi Siniša Sarkić odlično šutira, ali je golman gostiju  na visini zadatka. Nekoliko minuta kasnije, Ljubiša Sarkic šutira, ali Božičković opet izlazi kao pobjednik.  U 14. minutu Siniša Sarkić ubacuje loptu iz kornera, a u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Trepić i pogađa za 1:0.
Nakon toga, domaćini su krenuli još jače da sa još jednim pogotkom zatvore utakmicu i sa veoma povoljnim rezultatom odu na odmor. To im se isplatilo u 36. minutu kada pogađa Siniša Sarkić, najdominantnija figura meča.
Drugo poluvrijeme donosi još uzbudljiviju igru, a gosti su krenuli dosta ofanzivnije, međutim Vranjak se dobro postavio i uspješno odbili napadeŽeljine mašinerije. Veoma razpoložen za igru je bio i stoper domaćih Dragan Radić koji je nekoliko puta pokušavao da zatrese mrežu gostiju, ali nije imao sportske sreće.
Vranjak do trećeg pogotka dolazi preko Dejana Vidovića koji šutira prema golu Želje, a u gužvi lopta pogađa nekoga iz redova gostiju i odlazi u mrežu za konačnih 3:0.

VRANJAK – ŽELJEZNIČAR 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Trepić (14), 2:0 S. Sarkić (36), 3:0 Vidović (62). Stadion: „SC Vanjak“. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Bojan Vujanović (oba iz Gradiške) i Goran Dukić (Srbac). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši).

Vranjak: Lukanović, Đurić (od 75. Spasojević), Trepić, Rakić, S. Sarkić, Savkić, Vidović, Lj. Sarkić (od 46. S. Stojanović), Mikelini (od 63. Č. Stojanović), Radić, Savić.

Željezničar: Božičković, D. Cvijanović (od 67. Nedić), I. Cvijanović, Mitrović, Sušić (od 44. Marković), Sekulić, Šarčević, Šiljić, Čakarević, Miljić (od 75. Popović), Kiperović.