Vodeći dvojac Prve lige Republike Srpske, Borac i Sloga slavili su u Derventi i Istočnom Sarajevu minimalnim rezultatom 0:1 u okviru 13. kola, pa je razlika između ova dva kluba i dalje četiri boda u korist banjalučana.

Borac je do pobjede došao pogotkom Kajkuta sa bijele tačke, a Sloga je trijumfovala golom Lekanića sredinom drugog poluvremena.

U Јanji Kozara je stigla do boda u sudijskoj nadoknadi, a egzekutor je bio Novaković. Iznenađenje je viđeno u Modriči gdje je “fenjeraš” Drina savladala Alfu (1:2), i to poslije preokreta, jer je domaćin poslije prvog poluvremena imao prednost.

Preokret je viđen i u Prijedoru, gdje je Rudar okrenuo Sutjesku za 2:1, pa su “zeleno-crni” sada na trećoj poziciji sa 19 bodova.

U Banjaluci trijumf Slobode protiv Želje (2:1), uz dva pogotka Miloša Srndovića.