Na drugoligaskom istoku nastavljena je sezona, a u derbiju 16. kola sastali su se Brčansko Jedinstvo i Glasinac Sokolac. U prvom poluvremenu gdje je bila dosta siromašna utakmica, bez puno opasnosti po jednu i drugu ekipu, mreže su ipak mirovale. Ekipa Glasinca je u drugom dijelu igre zaprijetila preko Arbinje, ali njegov udarac odbranio je Vukadinović. Jedinstvo je prijetilo preko kapitena Mirića, ali nije uspio da ugrozi golmana gostiju. Glasinac je u 63. minuti poveo rezultatom 0:1 kada je gol pogodio Blagojević. A onda na scenu stupa sudijska trojka na čelu sa Veliborom Vidaković iz Zvornika. U jednom momentu nije isključio igrača domaće ekipe Pantića iako je poslije oštrog starta zaslužio možda i crveni karton. Jedinstvo je u 87. minuti poravnalo rezultat kada je mrežu pogodio Ilija Kovačević, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji nekoliko metara! Kada su svi očekivali kraj susreta, Vidaković dosuđuje jedanesterac za ekipu Jedinstva. Igrao se, vjerovali ili ne 97. minut susreta iako je sudijska nadoknada trebalo da traje tri minuta. Na sreću sokočana, standardno dobri golman Glasinca Miloš Pajević uspio je odbraniti penal Ninoslavu Miriću i donijeti prvi bod svojoj ekipi u proljećnom dijelu prvenstva. Na posmatraču suđenja Stevi Periću iz Bijeljine i nadležnim disciplinskim organima FSRS-a ostaje da utvrde pod kojima okolnostima i zašto je Velibor Vidaković nakon prvog poluvremena drastično promijenio kriterijume suđenja, kako se tragikomične scene sa današnjeg susreta u Brčkom ne bi ponavljale.

U narednom kolu Jedinstvo gostuje u Trebinju kod ekipe Leotara, dok Glasinac na Sokocu dočekuje Famos Istočnu Ilidžu.

JEDINSTVO (BČ) – GLASINAC 2011 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Blagojević, 1:1 Kovačević (87). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Vidaković. Pomoćnici: Marko Taborin (oba iz Zvornika) i Stefan Maletić (Bijeljina). Delegat: Amir Musić (Janja). Kontrolor: Stevo Perić (Bijeljina). Žuti kartoni: Pantić, Sekanić, Buljubašić (Jedinstvo), Vujičić, Jovanović, Pejanović, Bunijevac (Glasinac).

Jedinstvo (Bč): Vukadinović, Pantić, Čišija, Sekanić (od 75. Popić), Imamović, Kovačević, Lukić, Mitrović, Musić, Buljubašić, Mirić.

Glasinac 2011: Pajević, Vujičić. Ninković. M. Pejanović, Jovanović, Arbinja, Kreštalica, Žugić, Bunijevac (od 48. Nikolić), Blagojević, A. Pejanović.