U Krupi na Vrbasu prvorazredno izneneđenje u prvoj rundi Kupa BiH! Član Prve lige federacije BiH, ekipa travnika savladala je premijerligaša Krupu i tako se plasirala u 1/8 finala najmasovnijeg takmičenja. Iako je trener Krupe Slobodan Starčević promješao karte, jer u prvom timu nije bilo Redžića, Dujakovića, Ilića, Vukovića, Jašarevića,…i ono što je izašlo na teren, očekivalo se da bez većih problema savlada tim s “Pirote”. Međutim, Kup je još jednom pokazao svoje zube, zašto su iznenađenja učestala pojava, i zašto se ovo takmičenje uopšte i igra. Čula se pjesma iz autobusa gotujućih fudbalera kada su krenuli za Travnik. po prikazanoj igri sasvim zasluženo, dok Krupi ostaje još jedan Kup, ali onaj daleko manje atraktivan, Kup Republike Srpske,…

Hladan tuš u Krupi na Vrbasu  i nagovještaj iznenađenja dogodio se već u trećem minutu. Brz kontranapad gostiju iz Travnika, Čivić je proigrao Zajimovića koji sa 16 metara pogađa desni donji ugao nemoćnog Kutića za 0:1. Cvijanović je pokušao uzvratiti dva minuta kasnije, ali lopta odlazi pored desne stative. Dobar pokušaj imao je i Saša Kajkut, ali njegov udarac glavom završio je pravo u naručju golmana Đurića.

U 29. minutu još jedan brz kontranapad gostiju iz udžebnika, loptu je u prazan prostor dobio Zajmović, ali je Mijić u poslednjem trenutku otklonio najgore po svoj gol.

Igrao se 33. minut, korner sa desne strane izveo je Sadiković, a loptu u letu, glavom je pokupio Vukotić. Prelijep gol i zasluženo izjednačenje izabranika trenera Slobodana Starčevića. Pokušao je Cvijanović atraktivno iz voleja u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali lopta je prohujala pored lijeve stative.

U 53. minutu Koljić je u svom stilu povukao loptu više od 30 metara, ušao u 16-erac, ali nije imao dovoljno snage za odmjeren udarac, pa je lopta završila visoko preko gola.

Pokušao je i Marušić u 59. minutu lukavo lobom sa ivice šesnaesterca, ali ipak prejako, pa lopta odlazi iznad prečke.

Novi šok u 70, minutu .Skraćen korner koji je izvao Jusufbašić, a Pekija majstorski na drugoj stativi glavom šalje loptu u mrežu za novo vodstvo “vezira”.

Do kraja meča Krupa je pokušala da dođe barem do izjednačenja, a gosti su to kaznili u 84. minutu preko rezerviste Golomana, koji je pogodio na asistenciju Nuhića.

Uvertira za gostovanje u Zenici za fudbalere Krupe nije bila dobra. Ali ako je ovo opomena, bila je na vrijeme, jer Čelik bez obzira na trenutno stanje na tabeli, nije ni malo naivna ekipa, pogotovo na “Bilinom polju”.

KRUPA – TRAVNIK 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Zajimović (3), 1:1 Vukotić (33), 1:2 Pekija (70), 1:3 Goloman (84). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać). Žuti kartoni: Sadiković, Maksimović (Krupa), Kadrić, Čurić, Jusufbašić (Travnik).

Krupa: Kutić, Maksimović, Perić, Kajkut (od 46. Koljić), Sadiković, Vukotić, Čomor, Cvijanović (od 63. Ljubenović), Malinović (od 46. Milutinović), Mijić, Marušić.

Travnik: Đurić, Nuhić, Hasanhodžić (od 67. Fejzić), Kovač, Čurić (od 57. Goloman), Zajmović, Jusufbašić (od 79. Fazlić), Alispahić, Pekija, Kadrić, Čivić.